Про це написав аналітик GMK Center Андрій Глущенко в своєму блозі на сайті «Ліга».

«Підвищуючи ставки екологічного податку, держава зменшує вільні кошти підприємств, які могли б використовуватися для фінансування екологічних проектів. Виходить парадокс: хотіли простимулювати підприємства проводити екомодернізацію, а за фактом перешкоджаємо їй», - написав Глущенко.

За його словами, отримані від екоподатку кошти держава не використовує за призначенням в повній мірі. Зокрема, в 2018 році до зведеного бюджету надійшло 4,9 млрд грн від сплати екологічного податку. За цей же період капітальні інвестиції сектору державного управління і оборони в природоохоронні заходи склали лише 625 млн грн.

«Виходить, держава спрямовує на охорону навколишнього природного середовища набагато менші суми, ніж зібрано екоподатку», - підкреслює Глущенко.

Він вважає, що приватні підприємства могли б ефективніше використовувати перераховані в бюджет кошти, реалізувавши більше проектів, якщо б ці гроші залишалися в розпорядженні підприємств.

Популярні новини зараз

Величезні груди і купи грошей, - російська Кардашьян в бікіні змусила заздрити не тільки формам

Наречена померла на очах у гостей, не встигнувши поцілувати коханого: "Взяла цукерку і..."

Під Києвом чорна тварюка відправила хлопчика в реанімацію - пас гусей

Дві дівчини просто в потягу "Укрзалізниці" вирішили розважитися і зняли незаконне відео: відреагував Геращенко

Показати ще

«В Україні підприємства інвестують в охорону навколишнього середовища більше, ніж держава: 9,4 млрд грн проти 625 млн грн в 2018 році, за даними Держстату», - повідомив Глущенко.

На його думку, держава має створювати умови, які б дозволяли підприємствам самим нарощувати обсяги інвестицій в природоохоронні проекти. Зокрема, Європейська Бізнес Асоціація пропонує дозволити підприємствам використовувати до 70% нарахованого екоподатку для фінансування екологічних проектів.

Раніше, президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок заявила, що коштів від збору екологічного податку необхідно повернути цільовий характер і спрямовувати їх виключно на екологічні проекти.