Виконувачка обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець пов’язує інформаційну атаку на неї з діями міністерства, що направлені на знищення корупційних схем та викривлень на ринку електричної енергії на користь окремих гравців ринку.

Про це вона заявила на брифінгу у міністерстві, реагуючи на ситуацію щодо нібито конфлікту інтересів через роботу її сина, який працює в компанії «Енергоатом-Трейдінг».

«Є посилання на мого сина, який працює в «Енергоатом-Трейдінг» влаштувався на роботу ще студентом. Зараз він там працює на найнижчій посаді. Якщо це єдине, що про мене можна сказати погане, то мене дивує ця ситуація. Вона для мене смішна», - сказала Буславець.

«Розумію, що в подальшому буде багато бруду щодо рішень, які готуються в міністерстві. Мотиви зрозумілі. Для когось це бізнес, для когось – намагання заробити бонуси і зробити ім’я на черговому скандалі», - додала міністр.

Буславець підкреслила, що міністерство хоче подолати корупційні та фінансові схеми на ринку електроенергії, зокрема, де отримують надприбутки трейдери.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська пожаліла Оксану Марченко через котика

"Холостячка" Мішина збирається вчити українок життя за гроші: "У вас немає енергії"

Дипломати посміялися з Росії за кадри з окупованим Кримом: "Як щодо фото власної країни?"

Розлучену Аліну Гросу помітили в компанії 71-річного "байкера": "Знаю його 21 рік"

Показати ще

«Сьогодні, на жаль, заробляє не генерація і не кінцевий споживач має привабливу ціну електричної енергії. А заробляють трейдери, тому що правила це дозволяють. І, на жаль, на такі маніпуляції немає своєчасної реакції», - сказала Буславець.

Окрім того, вона додала, що Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг не помічає порушень та не приймає рішення викорінення схем з ринку.

«Є блок важливих питань, які знаходяться в компетенції регулятора НКРЕКП. Через те що необхідні рішення не приймаються, ми бачимо маніпуляції які сьогодні є», - зазначила міністр.

Нагадаємо, раніше Буславець закликала НКРЕКП почати терміново вирішувати кризу в енергетичній галузі країни, оскільки основні можливості до вирішення проблем належать саме до компетенції регулятора.

Як повідомлялося, ціни на ринку електроенергії впали до історичного мінімуму в 64 коп. за кВт год, що значно нижче собівартості української генерації.

На думку Буславець, ручне втручання в роботу ринку електроенергії для примусового зниження тарифів на електроенергію для промисловості призвело до того, що галузь переживає найбільшу кризу, а енергетичні підприємства не можуть працювати через багатомільярдні борги. За оцінками відомства, дефіцит коштів в енергоринку України за підсумком 2020 року може досягти 50 млрд грн.

27 травня народний депутат Олексій Гончаренко опублікував інформацію про те, що Андрій Герус і його оточення організувало фінансову схему з назвою «Золотий ключик», яка дозволяє заробляти на продажу електроенергії Укрзалізниці за завищеною на 38 копійок ціною з кожного кіловата. Завдяки цьому наближена до Герусу компанія отримала 321 млн грн прибутку за 1-й квартал 2020 року.

Одна з найбільших в Україні металургійних компаній ArcelorMittal Kryviy Rih позитивно оцінює антикризові заходи ініційовані Буславець та Кабміном, підтримує зміни в механізм ПСО на ринку електроенергії, а саме виведення 5% електроенергії НАЕК «Енергоатом» у вільний ринок.