Про це заявив народний депутат Олександр Дубинський в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

«Коли пан Герус, а я вважаю, що це було правильне рішення, відкривав імпорт електроенергії з інших країн, я не кажу з Росії, там з Білорусі був імпорт, - він же був потрібен для чого? Для того щоб перетоками балансувати перепади потужності в мережі, закриваючи дефіцит і покриваючи його», - сказав Дубинський.

Він також запевнив, що Україна споживає російський газ, хоча і не імпортує його безпосередньо з РФ, а купує у Словаччині.

«Газ, який ми споживаємо в Україні? З Російської Федерації? Звичайно, з Російської Федерації. Тільки нам продають його за словацьким документів, виводячи гроші відразу на словацький офшор. Хоча ми розуміємо, що це російський газ, ні в Словаччині газу ніякого… Газ можна з Росії купувати, з країни-агресора, електроенергію та вугілля – не можна. Дизель можна купувати прямо по прямій трубі від Роснефти? Можна, тому що нікому не заважає», - сказав Дубинський.

Нагадаємо, завдяки «поправці Геруса» з 1 жовтня 2019 року було відновлено імпорт електроенергії з Росії. Першим і найбільшим імпортером стала компанія близька олігарху Ігорю Коломойському «Юнайтед Енерджі».

Популярні новини зараз

Розалі Номбре з "Холостяк 11" опинилася на дивані "ганьби": "Мій дебют"

Вікторія Булітко з "Дизель шоу" розповіла про ревнощі коханого до артистів: "Дуже"

Росія відведе війська від кордонів України - Шойгу

Скорочення літніх канікул в Україні: коли і скільки діти відпрацьовуватимуть скасовані іспити та пропущені уроки 

Показати ще

Імпорт призвів до проблем у вітчизняній енергетичній та вугільній галузях, зокрема стали обмежуватися потужності українських енергопідприємств, у результаті чого енергокомпанії і шахти понесли збитки, а енергогалузь опинилася в глибокій кризі.