Андрій Герус - представник президента Володимира Зеленського в уряді. Щоправда, експерта у галузі енергетики паплюжать зв'язки із оточення президента Віктора Януковича, що втік. У колі його близького спілкування - сумнівні підприємці, сердь яких - улюбленці самого Володимира Путіна. Читайте докладніше про глибинні зв'язки Андрія Михайловича, що ганьблять його.
Біографія
Народився 18 березня 1982 року.
Знак Зодіаку: Риби. За східним гороскопом: рік Водяного Собаки.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 37 років.
Захоплення: футбол.
Андрій Герус - кандидату нардепи від партії новообраного президента Володимира Зеленського «Слуга народу» і представник глави держави у Кабінеті міністрів.
Відомий експерт у області енергетики очолює організацію із досить дивним переліком засновників. Вона заснована людьми доволі одіозними. Голову Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрія Геруса було викрито у зв’язках із оточенням екс-президента Віктора Януковича і Володимира Путіна. Такі стосунки ганьблять його.
Читайте докладніше про зв'язках представника президента України в Кабінеті міністрів, що ганьблять його. Невже Володимир Зеленський закриє очі на все, що стало про це відомо? Чи вистачить сміливості у «Зе-команди», щоб виключити експерта із енергетики зі списку кандидатів у нардепи?
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у місті Нововолинськ Волинської області. Народився у шахтарській сім'ї.
Сімейний стан: одружений. Дружина: Наталя. Діти: дві доньки. Пара у шлюбі майже 8 років - із 9 вересня 2011 року.
У Лондоні жив із 18 вересня 2013 року року. Із 20 червня 2014-го року переїхав до столиці. І досір живе в Києві. У столиці у подружжя - квартира площею 50 м².
Освіта
1999-2004 рр. - навчався у Львівському університеті ім. І. Франка. Після навчання на економічному факультеті за спеціальністю «економічна кібернетика» отримав ступінь МВА у Гренобльській школі бізнесу (Англія).
Кар'єра і бізнес
Трудову діяльність розпочав у 21 рік. Коли навчався на останньому курсі університету, почав працювати у концерні «Галнафтогаз». Протягом 4-х років займав тут посаду аналітика інвестиційної діяльності.
Наступні 7 років очолював торгово-інвестиційну діяльність Concorde Capital. Із 2015 року - виконавчий директор української інвестиційної компанії.
2014-2015 рр. - член Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
2015 р. - кандидат у депутати Київради від політичної сили «Самопоміч».
Із 2017 року - голова ГО «Асоціація споживачів енергетики і комунальних послуг».
2019 р. - кандидат в нардепи від партії Володимира Зеленського «Слуга народу». Представник глави держави в Кабінеті міністрів.
Компромат і чутки
Андрій Герус - керівник ВАТ «Українська мрія».
Як бачимо, рік заснування - 2010-й, тобто режим правління Віктора Януковича. Наш герой - директор цього підприємства із січня 2011-го. Щоправда, за офіційною версією біографії експерта у галузі енергетики, у цей період часу він очолював торгово-інвестиційну діяльність Concorde Capital, яка належить Ігорю Мазепі.
Гендиректор інвестиційної компанії завжди ставився лояльно до Віктора Федоровича. Утім, як і його партнер Борис Ложкін, який продав свій бізнес Сергію Курченко, так званому «гаманцю», тепер уже екс-президента, Віктора Януковича.
У цей час Ігор Олександрович поряд із іншими великими підприємцями країни вирішив запровадити на каналі ICTV, власниками якого є Віктор та Олена Пінчуки, реаліті-шоу під назвою «Українська мрія». Передбачалося, що «акули бізнесу» відберуть найперспективніших підприємців і виділять їм фінанси на реалізацію своєї бізнес-ідеї. Однак благородні ідеї мали свою ідеологію.
Окрема тема - схема передачі коштів переможцям. Згідно умов конкурсу, гроші - не подарунок, а інвестиція. Однак усі обіцянки про масштабні інвестиції виявилися пустими. Тоді Андрій Герус, розпорядник мільйонного призового фонду, виправдовувався, що в найближчий тиждень-два гроші будуть відправлені переможцям. Тільки ось ці переможці досі цих грошей так і не отримали...
У 2014 році, залишаючись директором «Української мрії», недосвідчений в області енергетики Андрій Герус раптом стає членом Національної комісії з тарифами.
Через рік мав місце скандал. Його суть - відмова у підтримці інвест-ідей Костянтина Григоришина, бізнес-партнера Петра Олексійовича. У підсумку все закінчилося тим, що Андрій Герус вилетів із комісії. Але Ігор Мазепа прийняв його на посаду виконавчого директора своєї компанії.
Увесь цей і наступний період часу Андрій Михайлович продовжував керувати «Української мрією». І статус представника президента у Кабінеті міністрів не завадив йому управляти фірмою. Давайте дізнаємося, хто ж засновники «Української мрії»?
Про російського олігарха Кирила Дмитрієва ми раніше вже згадували. Так ось, він - один із перших у списку. І буквально кілька років тому генеральний директор російського фонду прямих інвестицій був частим гостем в українській столиці.
Коли в 2010-му було засновано «Українську мрію», в Україні з'явився БФ «Фонд соцініціатив Кирила Дмитрієва» - код реєстрації 36856878. Його мета - культурна інтеграція Росії та України. Наприклад, російський олігарх привозив в українську столицю відому актрису Людмилу Гурченко із ювілейною програмою до її 75-річчя. Організовував обміни талановитих дітей - вони їздили один до одного в гості із Росії до України та навпаки.
Другий засновник «Української мрії» - Андрій Гута, який «розвів» інвесторів і вивів мільйони доларів на офшорні рахунки.
Дружина Ігоря Мазепи Олена - також у числі списку засновників. Крім цього, українсько-російський підприємець Андрій Пальчевський, бізнесмен-банкір Олександр Морозов і засновник найбільшої на ринку легкої промисловості торгово-виробничої групи компаній «Текстиль-Контакт» Олександр Соколовський.
У числі засновників значаться також Тетяна Телятникова, російська інвестиційна компанія «Золотий запас» і міжнародна БО «Гуманітарний фонд «Єдиний світ». І ось що цікаво: засновник ТОВ «Золотий запас» - бізнесмен, людина з амбіціями Едуард Прутник, якого часто сприймають як хрещеника Віктора Януковича. А гуманітарний фонд належить одному із найближчих соратників Віктора Янукович, що втік.
Примітно, що частиною акцій ТОВ «Золотий запас» володіє нічим не примітне приватне підприємство з рекламного бізнесу. А ось у іншого акціонера - кіпрське походження. Фірму-офшорку «Джамонт Холдінгз Лімітед» було закрито у 2016 р. Однак вона досі - співзасновник у ряді ресторанів колишньої мережі «Козирна карта».
19 червня 2019-го року представник президента України у Кабінеті Міністрів заявив у соцмережі Фейсбук, що ліквідація формули «Роттердам плюс», яка застосовувалася при визначенні ціни електроенергії, сталася завдяки широкому суспільному резонансу.
Як бачимо, представник новообраного глави держави Володимира Зеленського у Кабінеті міністрів має зв'язки із людьми досить багатими. Він - лобіст скасування невигідної Ігорю Коломойському формули «Роттердам +». Так що у біографії Андрія Геруса досить багато «гримучої суміші». Але чи визнають «Слуги народу» свою помилку?
Невже, не дивлячись на ряд цікавих фактів у його біографії, Андрій Герус залишиться представником новобраного президента в уряді? Із огляду на все вищезазначене, переліченого цілком достатньо для можливого розгляду питання про його дискваліфікацію на дистанції до Верховної Ради України.
Фотографії
Відео
Посилання
Сторінка його дружини Наталії Герус у соцмережі