Естонський бізнесмен Хіллар Тедер, який вже 10 років веде боротьбу зі своїм партнером по будівництву і володінню ТРЦ Skymall Андрієм Адамовським, почав брудну піар-кампанію, на яку відреагував сам Адамовський у колонці на Економічній правді. У своїй публікації він розповідає подробиці про неафішоване далеке і недалеке минуле Тедера.

«Я б ніколи не почав говорити, якби чергова атака, яку затіяв мій партнер, не перейшла усі межі. І морально-етичні насамперед», - пише Адамовський.

Як пояснює Адамовський, йому стало відомо, що екс-депутату Єгору Фірсову, а потім і відомому блогеру Сергію Іванову надійшли пропозиції розмістити на своїх сторінках у соцмережах заздалегідь неправдиву інформацію про нього.

«Дуже дякую Єгору Фірсову і Сергію Іванову за їхню відмову брати участь у цьому кошмарі. За публікацію листування і громадянську позицію», - написав Адамовський.

За його словами, останньою краплею стала спроба Хіллара Тедера «зв'язати страшне вбивство 3-річної дитини депутата Соболєва зі справою «Скай Молл». Після чого він вирішив розповісти про минуле свого партнера.

Популярні новини зараз

Син Віктора Павлика помер від раку, мама повідомила про тяжку втрату

У Львові "помер" автовокзал

Забув про Тіну Кароль? Дан Балан покинув все і відправився в довгу путь

Онкохворого сина Віктора Павліка відправили подалі з дому, українці не вірять очам: "М*дак і боягуз"

Показати ще

За словами Адамовського, свій перший бізнес-досвід Тедер набув у Санкт-Петербурзі 1990-х і початку 2000-х років. «Усі чудово знають або пам'ятають, що там відбувалося».

Далі він почав розвивати в Україні мережу гіпермаркетів О'кей, але дуже нетипово, як пише Адамовський: оголосив О'кей банкрутом, «створив фіктивні кредиторські заборгованості перед своїми керованими компаніями, щоб контролювати раду кредиторів, а потім продав товар за 5 млн дол. «Ашану», вивів гроші і активи, поставив підконтрольного керуючого банкрутством. Таким чином обдурив більше 350 українських виробників і постачальників товарів, які давали товар з відстрочкою платежу». За даними Адамовського, постачальникам було завдано збитків на 20 млн доларів.

Згодом Тедер ділився зі своїм товаришем враженням від операції зі штучним банкрутством О'кей: «Можу сказати, що українці є чемпіонами світу з дурнів і відносяться до кочівників».

Два роки тому з'ясувалося, що фінансування ТРЦ «Район» на Троєщині здійснював «Банк Санкт Петербург», і у Тедера через це був конфлікт з патріотичною організацією С14. Адамовський має також дані про те, що Тедер донині є власником торгового центру у Сімферополі і здійснює управління цією нерухомістю прямо з України. У СБУ з цього приводу на нього заведено кримінальну справу про фінансування тероризму.

Конфлікт між Адамовським і Тедером розгорівся у 2009 році після того, як сторони не змогли домовитися про розподіл побудованого ними ТРЦ Skymall. Не допомогло навіть рішення арбітражу Лондона. Тедер, за даними Адамовського, програв усі судові процеси у цій справі. Загалом 114 судових рішень в Україні, 12 процесів на Кіпрі і 7 арбітражних рішень у Лондоні.