При запропонованій НКРЕКП ставкою на старі активи 3% буде зірвана програма приватизації держпакетів обленерго. Таку думку висловила народний депутат Людмила Буймістер на засіданні НКРЕКП.

26.08.2020 державним Регулятором НКРЕКП була прийнята Методика стимулюючого тарифоутворення з поділом активів компанії на» стару «базу зі ставкою прибутковості в 3% і» нову " базу зі ставкою прибутковості в 16,74%. Народний депутат Людмила Буймістер висловила сумніви, що такий підхід сприятиме приватизації.

«З такою ставкою 3% на старі активи ми отримаємо негативний грошовий потік. Це означає, що і програма приватизації, яка сьогодні у Фонду державного майна, буде де-факто знецінена, тому що я прекрасно розумію, що якщо методологія показує негативний грошовий потік, то ми не отримаємо того ефекту від приватизації. У нас закладаються з року в рік надходження від приватизації до бюджету нашої країни, але з такою методологією ми не отримаємо того ефекту, якого ми хочемо досягти», - зазначила Людмила Буймістер.

Буймістер зазначає, що причина в негативному грошовому потоці, до якого приведуть такі ставки: "я порахувала модель із запропонованими трьома і п'ятнадцятьма відсотками 15,72% які сьогодні є в проекті постанови. Я бачу у себе негативний грошовий потік у багатьох обленерго в нинішніх умовах. І особливо цей негативний грошовий потік ми будемо спостерігати саме на державних обленерго, які знаходяться в значно гіршому грошовому стані, ніж деякі інші обленерго в нашій країні».

Нагадаємо, раніше Олег Козачук, голова "Хмельницькобленрего" висловив думку, що при параметрах RAB-регулювання від НКРЕКП обленерго не зможуть залучати ні інвестиції, ні кредити в оновлення мереж.

Популярні новини зараз

Карантин в Україні продовжать восени: чого очікувати з 1 вересня

Ірина Білик після розлучення з Асланом Ахмадовим заявила про насильство: "Я страждала"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Показати ще