Про це повідомив колишній виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«На жаль, зараз ціна на українському ринку є значно вищою - на рівні європейський ринок плюс (а не мінус) вартість транспортування», - зазначив Вітренко.

На думку Вітренко, більш справедливим для українського ринку є принцип «хаб мінус» - тобто ціна на європейському ринку мінус вартість транспортування газу з Росії через Україну на європейський ринок.

«Це є наслідком того, що «Газпром» (Росія) очевидно зловживає своїм домінуючим  становищем на європейському ринку - відмовляється передавати газ своїм європейським клієнтам на східному кордоні України, блокує транзит газу з Середньої Азії та експорт незалежних від «Газпрому» видобувників газу в Росії», - пояснив Вітренко.

Він заявив, що «Нафтогаз України» після його звільнення взагалі припинив спроби змусити «Газпром» продавати газ європейським споживачам на східному кордоні.

Популярні новини зараз

Жінка народила дочку в 67 і нарвалася на жорстке цькування: як живе зараз найстаріша мама країни

Ані Лорак зробила це і купається в променях щастя, Каменських не стримала слів: "Страждаємо..."

Вибори мера Києва: з'явилися дані свіжого соцопитування. Кого кияни хочуть бачити главою столиці

У лісі на Закарпатті знайшли страхітливий труп чоловіка - лежав у кущах, розкинувши руки

Показати ще

«Відразу після укладення контракту я зі своєю командою запропонував конкретні кроки - як скористатися новими можливостями і змусити Газпром не зловживати своїм становищем на ринку. Коли я ще працював в Нафтогазі, мені казали, що ці наші пропозиції начебто «розглядалися» наглядовою радою, а потім правлінням компанії», - зазначив Вітренко, додавши, що до теперішнього часу ніяких результатів роботи в цьому напрямку не спостерігається.

Про підвищення цін на газ, якого могло б не бути, якби держава, включно з Нафтогазом, ефективно працювали в інтресах...

Geplaatst door Юрій Вітренко - Yuriy Vitrenko op Donderdag 27 augustus 2020

Нагадаємо, з січня по липень 2020 р. ціна на газ для населення визначалася за так званою формулою «Амстердам +» - ціна на нідерландському хабі TTF плюс витрати на доставку в Україну. Цей принцип був закріплений в меморандумі з МВФ за підписом президента Володимира Зеленського. З серпня ціни безпосередньо не регулювалися, однак принцип імпортного паритету зберігся.

Починаючи з серпня «Нафтогаз України» запропонувала населенню газ за річними контрактами за формулою - ціна на німецькому хабі NCG плюс фіксована надбавка €1,95/МВт.год (близько $21/тис. куб. м), що відповідає логістичним витратам на доставку газу в Україні.

Аналогічна формула в 2016-2019 рр. - «Роттердам +» діяла для визначення ринкової ціни на вугілля при розрахунку прогнозної оптової ціни електроенергії для промислових споживачів. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен. Формула була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії.