Про це заявив голова Незалежної профспілки гірників, народний депутат Михайло Волинець.

«За великим рахунком, крок виправданий. Як мінімум це дозволить забезпечити збут вугілля з державних вугільних підприємств і гарантувати роботу тисячам шахтарів. Як максимум – дозволить викорінити корупційні схеми із закупівлею вугілля, про які так багато пишуть та говорять в контексті «Центренерго», – написав депутат на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Волинець закликав уряд не зволікати зі створенням вертикально-інтегрованої компанії за участі державних шахт.

«Комплексні проблеми потребують комплексних рішень. Тому закликаю уряд якомога швидше закрити борги перед гірниками, припинити практику їх накопичення та завершити створення вертикально інтегрованої компанії задля гарантованого збуту вугілля державними шахтами», - наголосив депутат.

Він нагадав, що ще влітку від час акції протесту в Києві шахта попереджали, що без системного вирішення проблем вугільної галузі, країна неминуче отримає нові шахтарські страйки.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч заговорила про любов до себе у відвертих сукнях: "Відчувала себе вільною"

Анатолій Анатоліч "клонував" Лілію Ребрик: "Хороших людей має бути багато"

Полякова, Єфросиніна, Каменських та Сумська: як виглядають улюблениці українців без макіяжу

"Холостячка" Мішина відгуляла весілля: "Гірко молодим!"

Показати ще

Нагадаємо, 2 вересня Кабінет Міністрів зробив перший крок для об'єднання державних шахт з «Центренерго». З ініціативи Фонду державного майна уряд створив робочу групу, яка найближчим часом повинна визначити модель організації вертикально-інтегрованої компанії на базі держшахт і «Центренерго».

За оцінками уряду, такий крок буде сприяти підвищенню інвестиційної привабливості «Центренерго», приватизація якої запланована на 2021 г. Також це рішення дозволить реструктуризувати вугільну галузь і забезпечити гарантований збут вугілля.

Раніше ідею об'єднання «Центренерго» з держшахтами озвучували голова комітету Верховної ради з питань енергетики Андрій Герус і керівник «Центренерго» Олександр Корчинський.

З липня 2019 р операційний контроль над компанією «Центренерго» здійснює група «Приват» Ігоря Коломойського. З того моменту компанія стала об'єктом багатьох журналістських розслідувань про корупційні схеми при постачанні вугілля і продажах електроенергії.

https://www.facebook.com/MykhailoVolynets/posts/683696422239604