Компанія рідного брата голови НКРЕКП Валерія Тарасюка ТОВ "ЕФ енд Ем Україна «є контрагентом системного оператора передачі електроенергії НЕК»Укренерго".
Про це повідомив журналіст Кирило Сазонов у своєму блозі на сайті «Цензор.Ні", прикріпивши посилання на відповідний реєстр "Укренерго".
"Є реєстр НЕК" Укренерго«, який вказує що на 21 листопада 2019 року (старший Тарасюк був призначений 25 жовтня 2019 р.)» Еф енд Ем «мало договір з» Укренерго» на надання послуг передачі електроенергії", - повідомив журналіст.
За його словами, договір з "Укренерго" підтверджує, що компанія брата Тарасюка не просто володіла ліцензією на поставку електроенергію в період, коли його Валерій Тарасюк очолює комісію, а використовувала її в комерційних цілях. Підписати договір з "Укренерго" без наявності ліцензії НКРЕКП неможливо.
"Претензія більш ніж серйозна-закон" про НКРЕКП» забороняє призначення на посаду даного держоргану людей, чиї «близькі особи» є членами органів управління суб'єктів господарювання на суміжних ринках енергетики і комунальних послуг. Якщо, це правда і ТОВ " ЕФ енд ЕМ "(саме нею керує Артем Тарасюк) дійсно є таким суб'єктом, то у Кабінету міністрів є тільки один законний вихід із ситуації-звільнити Валерія Тарасюка з НКРЕКП», - зазначає Сазонов.
Раніше Артем Тарасюк коментував ситуацію навколо компанії "Еф енд Ем" І заявив, що» ліцензія нібито припинена", але підтвердження цьому в офіційних документах НКРЕКП не знайшлося, стверджує Сазонов.
За словами журналіста, якщо раніше претензії до Тарасюка стосувалися тільки його некомпетентності на посаді голови регулятора, що призвело до найбільшої кризи в енергетиці, то тепер до них додався можливий корупційний інтерес глави регулятора, пов'язаний з компанією його рідного брата.
«Для Володимира Зеленського прецедент з фірмами братів Тарасюків вже виявився черговою червоною карткою-гучні корупційні викриття членів владної команди буквально захльостують інформаційний простір. Напередодні місцевих виборів знайдеться чимало охочих побольніше вколоти висуванців партії "Слуга народу» комерційними успіхами близьких родичів топ-чиновників", - резюмував журналіст.
Нагадаємо, раніше колишнім заступником Голови Комітету ВР із запобігання та протидії корупції Борислав Береза повідомив, що рідний брат Тарасюка є директором ТОВ «ЕФ енд Ем Україна», яке має ліцензію на комерційні операції з електроенергією. На момент призначення Тарасюка членом НКРЕКП, він був безпосереднім керівником цієї компанії. Більш того через офшорну компанію «Ділак ІНВЕСТМЕНТ ЛІМІТЕД» Валерій Тарасюк на момент призначення в комісію, володів 10% ТОВ «ЕФ енд Ем Україна».
Після публікації Борислава Берези, НКРЕКП в терміновому порядку включила до порядку денного засідання 16 вересня проект постанови про анулювання ліцензії цієї компанії. Документ був оприлюднений через 7:00 після публікації екс-нардепа берези.
14 вересня народний депутат Михайло Волинець офіційно звернувся до Нацагенства з протидії корупції з вимогою перевірити корупційний інтерес голови НКРЕКП в компанії «Еф енд Ем Україна» і закликав Кабмін достроково припинити повноваження Тарасюка через корупційний скандал.