На першій в Білорусі атомній електростанції, яку Лукашенко урочисто відкрив 7 листопада, вибухнуло кілька трансформаторів. Загрози викиду радіації немає. Робота станції припинена.

Читайте Знай в Google News!

Перший енергоблок білоруської атомної електростанції вийшов на потужність 400 МВт. Урочиста церемонія з підвищення потужності пройшла за участю Глави держави Олександра Лукашенка. Однак не попрацювавши й тиждень, трансформатори вийшли з ладу.

Білорусь збудувала АЕС біля міста Островець в Гродненській області, за 50 кілометрів від Вільнюса.

Популярні новини зараз
Головні новини за 6 червня: ядерний удар, підрив Каховської ГЕС, масштабний збій у "Приватбанку" та безкоштовне розмитнення Українського військового через критику взялися повчати столичні чиновники: "Ви не у відставку маєте йти, а в тюрмі сидіти" Чекає небезпека: до чого готуватися вже 7 червня Просто покладіть це в лунку і капуста буде, як з картинки: здоровий та великий урожай забезпечено
Показати ще

За три доби з моменту включення в об'єднану енергосистему з Белаес відпущено понад 22 млн кВтг електроенергії, що дозволило заощадити 6,4 млн куб.м природного газу на суму близько $1 млн. електроенергія з атомної станції надходить у всі регіони країни. Реактор першого енергоблоку працює на потужності 40%.

Генпідрядником будівництва є група ASE. Перший енергоблок запустили 20 серпня. Ввести його в експлуатацію хочуть у першому кварталі 2021 року. Введення другого блоку планують на 2022 рік.
Проти запуску АЕС виступала сусідня Литва, яка вважає атомну станцію загрозою національній безпеці. Країна закликала Білорусь припинити будівництво АЕС, поки вона не пройде всі тести, запропоновані Євросоюзом. Згодом Литва заявила, що не буде купувати електрику в Білорусі.