Схоже, масове зростання кількості хворих на COVID-19 в країні та критична нестача кисню у багатьох медзакладах не заважають Уряду жити "паралельним" безтурботним життям. Серед останніх "лотів" Кабміну на ProZorro – подарункові годинники за ціною у майже у 500 тис грн, канцелярське приладдя та папір, вартість яких перевалила за 1 млн грн. Не забули в Уряді і про освітлення адмінбудівель – орієнтовна ціна річного "електричного пакету" перевищила позначку у 9, 7 млн. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Денис Шмигаль, фото: Unian
Денис Шмигаль, фото: Unian

Світло за 9,7 млн: до відомих будівель "затесалася" квартира – хто власник?

Одним з найдорожчих "лотів", виставлених Управлінням адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України на офіційному сайті майданчика електронної системи публічних закупівель ProZorro, став річний "запас" електроенергії Electric energy.

Популярні новини зараз
Радник керівника ОП Лещенко після музичної тусовки закликає мобілізувати молодих хлопців 19-річна дівчина завагітніла у 7 разів, але й це не межа: уперше була ще сама дитиною Як не "влипнути" на кругленьку суму: нахабна схема, про яку потрібно знати власникам газового лічильника Подарунок під ялинку: влада затвердила підвищення одного з комунальних тарифів
Показати ще

Згідно із договором про постачання електричної енергії однієї з компаній-учасників, у переліку адрес серед адмінбудівель – на кшталт всім відомої головної будівлі на Грушевського і туристичної "блакитної родзинки" Клубу Кабінету Міністрів України на Інститутській – зазначена квартира по вул. Лаврській, 4 в одному з найкраєвидніших центральних районів міста.

Кабмін - фото Zik.ua
Кабмін - фото Zik.ua

Річна кількість спожитої за цією адресою електроенергії розрахована у кількості близько 4000 кВт.

При цьому, із 6 поданих пропозицій вже на першому етапі була відсіяна більшість учасників.

Стартував аукціон 21 листопада. Розмір мінімального кроку пониження ціни склав 48 тис 715 грн.

Ми, в свою чергу, спробуємо більш детально дізнатися і про вищезазначену адресу, і про причини вибування решти учасників, що так і не дочекалися офіційної боротьби за перемогу у тендері.

"Патріотичні" аксесуари та картини з бурштину

Але ж така космічна комунальна складова не заважає Уряду виділяти півмільйона на подарункові годинники.

Згідно із наданою документацією, передбачається закупівля 210 чоловічих та 110 жіночих годинників у подарунковому футлярі.

Кабмін, фото:epravda
Кабмін, фото:epravda

Одним з останніх став також тканинний патріотично-європейський "лот", очікувана вартість якого доходила майже до 80 тис грн.

Тендер передбачає закупівлю 40 прапорів: 20 штук – Європейського Союзу, 20 штук – прапори України. Тож, виходить майже по 2 тис грн за 1 прапор.

Знизити ціну вдалося за рахунок великої кількості учасників - на диво, вони пропонували одразу на 10 - 20 тис грн нижчу вартість.

І, на відміну від тендерного комітету Верховної Ради, який в ході вибору "золотих" програмних модулів відхилив на 116 тис дешевший варіант, наразі увага зупинилася на варіанті з найнижчою ціною – 41 тис грн.

На 7 тисяч дорожче коштували українцям 20 картин з бурштину.

Договір про придбання ювелірних елементів декору був заключений 9 листопада.

Мінеральна вода та "золота" канцелярія перевалили за 1, 3 млн

Та майже у 4 рази більше коштів має піти на мінеральну воду для урядових та представницьких заходів.

Кабмін Шмигаля, фото з Facebook
Кабмін Шмигаля, фото з Facebook

20 листопада стартував аукціон на закупівлю понад 33 тис пляшок газованої та негазованої води – очікувана вартість сягає 280 тис грн.

Проте, навіть загальна сума, що піде з держбюджету на годинники, прапори та тисячі пляшок з водою, не дотягне до космічної вартості "канцелярського набору" – впродовж останніх кількох тижнів на папір, стікери та папки було витрачено більше 1 млн грн.

Зокрема, 10 листопада був укладений договір на придбання офісного паперу – очікувана вартість цього "лоту" дорівнювала 1, 3 млн грн.

В результаті, цей "еко-набір" обійшовся у 934 тис 560 грн – при цьому, пропозиція учасника аукціону, що пропонував значно нижчу ціну, була відхилена.

А наприкінці жовтня були ухвалені договори на придбання ще однієї канцелярської партії – очікувана вартість цього "набору" сягала майже 100 тис грн.

Про інші закупівлі представників Урядового кварталу та подальший розвиток подій в країні читайте на порталі Знай.ua.