Свою думку з цього приводу висловив політолог Юрій Атаманюк.

Він нагадав про дані, які повідомляють провідні університети США — Гарвардський і Стенфордський, за підсумками досліджень, які вони провели на замовлення уряду своєї країни.

На перший погляд, ці дані підтверджують розумність політики офіційного Києва. У більшості випадків центрами поширення інфекції коронавірусу виявляються або готелі, або ресторани.

Однак так буває тільки тоді, коли їх завантаженість складає сто відсотків. Варто цим показником знизитися хоча б на 15 відсотків — і ризик зараження зменшується вже на 80 відсотків. А якщо ці заклади заповнені на 75 відсотків, то він зменшується до величини менше одного відсотка, якою можна знехтувати.

Популярні новини зараз

Мама Дана Балана навчила сина, як завоювати серце Тіни Кароль: "Борись до кінця"

Короткі шортики на жінці-арбітрі змусили іранський канал переривати трансляцію понад 100 разів

Українець втратив пам'ять у Польщі - ні грошей, ні телефона: шукають родичів бідолахи

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Показати ще

Але в Україні діє незвичайний карантин, аналог якої важко знайти в будь-якій іншій країні світу. Формально за зразок взято Ізраїль — то там дії влади породжені абсолютно іншими умовами.

Річ у тім, що більшість людей Ізраїлю дотримується ортодоксального юдаїзму. Вони готові нехтувати заборонами влади збиратися великими групами заради того, щоб дотримуватися суботу. І саме серед них виявляється найбільший відсоток зараження.

В Україні немає такої кількості релігійних фундаменталістів, тут ця проблема не актуальна. Зате актуальна інша: у сферах, пов'язаних з туристичним бізнесом, працює близько трьох мільйонів осіб. Карантин позбавив їх усіх можливості заробляти на життя.

Тим часом, згідно зі статистикою, в Україні коронавірусів заражено близько 500 тисяч осіб, але смертність в цьому середовищі не досягає і двох відсотків. Від грипу та пневмонії вмирає вдвічі більше людей.

«Люди не довіряють владі, тому що бачать: уряд не зробив щось необхідне, на що були гроші — створення достатньої кількості ліжко-місць, захист медиків і забезпечення хворих киснем. При такому ставленні держави до українців локдаун вихідного дня — просто демонстрація активності. Я категорично проти такого рішення влади», - говорить Атаманюк.

Раніше повідомлялося про можливість введення в Україні повного локдауну.

Але заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко вважає карантин вихідного дня альтернативою йому.