Розпорядження про всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, котрі можуть їм належати, видав Високий Суд Англії.

Це підтвердили на офіційному ресурсі ПриватБанку. Відомо, що фінустанова почала розгляд цілої низки справ щодо колишніх власників.

"Наказ про арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що панове Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже 2 млрд дол, в результаті чого кошти були переведені компаніям, які їм таємно належали або перебували під їх контролем", — йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
ЗМІ повідомили, що володимир путін впав зі сходів, але охорона вчасно встигла: "Зазнає серйозних проблем..." Катя Лозовицька розповіла про бруд на шоу "Холостяк", шкода тільки Топольського: "Я вперше заплакала" Зніміть, викиньте і спаліть: цей верхній одяг вийшов з моди - все від курток-тедді до парок Солодкі рогалики до чаю за лічені хвилини: ідеальний рецепт, коли обмаль часу на приготування
Показати ще

Після засідання Приватбанк планує повернути близько 2,5 мільярдів доларів з урахуванням відсотків в рамках погашення невиконаних грошових зобов'язань банку та його рефінансування. Зареєстровано також звернення про накладення арешту на майно екс-дирекції на суму 3 мільярди доларів.

Сторону позивача представляє юридична фірма Hogan Lovells, відома в Україні двома гучними процесами: Пінчук-Коломойський (щодо акцій "КЗРК"), повернення коштів, виведених Мухтаром Аблязовим під час його керівництва казахстанським БТА Банком.

Поки що тривають численні суди у справі націоналізації – Приватбанк перейшов у державну власність 21 грудня 2016 року. Одразу після цього Боголюбов почав вимагати в українського уряду надати йому компенсацію своєї частки, але Коломойський списував все на неплатоспроможність.

Арешт своїх активів він прокоментував вкрай стримано:

"Це тимчасовий арешт на час розгляду справи в суді", - зазначив Коломойський.

Те, що власник "ПриватБанку" може втратити назавжди можливість розпоряджатися своїм майном, спровокувало хвилю обговорень у соціальних мережах.

"Тепер у Ігоря Валерійовича тільки один порятунок - президентські вибори. І кандидат у нього вже є, недавно пройшов медогляд в Амстердамі ", - впевнений політик Анатолій Гриценко, натякаючи мабуть на генпрокурора Юрія Луценка.

"Та не переживайте. Зараз якийсь районний суд в Хацапетівці скасує рішення Високого Англійського суду", - іронізує блогер Олена Яхно.

Не розділяє іронії хіба що міністр у справах окупованих територій Георгій Тука. Очільник відомства заявив, що Коломойський ризикує підірвати "бомбу із компроматом", і тим самим зашкодити державному ладу України.

Першим з українських офіційних осіб прокоментував ситуацію міністр фінансів Олександр Данилюк.

"Ми вітаємо це позитивне рішення Англійського суду. На сьогодні держава фактично витратило майже 140 млрд грн на докапіталізацію Приватбанку через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає. Ці 140 млрд грн - це гроші кожного громадянина, кожного платника податків, і вони обов'язково повинні бути повернуті до державного бюджету. Незважаючи на деякі спроби зриву юридичного процесу і захисту інтересів Банку, команда юристів, яка працює над цією справою, зробила професійну роботу і досягла результату", - додав глава Мінфіну.

Дивіться: повернення Коломойського, розслідування

Як повідомляв портал "Знай.ua", Коломойський погрожує розповісти, скільки витратив на Яценюка.