Збройні сили України були зобов'язані розпочати антитерористичну операцію зі звільнення Криму ще в лютому-березні 2014 року, коли Росія фактично силоміць захоплювала територію півострова.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив під час допиту у справі про державну зраду колишнього президента-втікача Віктора Януковича екс- командувач Військово-морських сил України Сергій Гайдук.
Він стверджував, що потрібно було ухвалити закон про тероризм, який би детально визначав план дій у подібних випадках. І тоді ситуація біля адміністрації вирішилася б швидше і на нашу користь.
За словами Гайдука, стягувати війська Південного військового округу РФ до півострова Кремль почав дуже швидко, і на той час чинне керівництво ЗСУ перейшло на їх бік. Йому теж нібито відкрито пропонували відмовитися від України та вступити в так звану "кримську армію", але він не погодився.
Натомість, двічі спробували взяти під варту і врешті примусово відправили автобусом на материкову частину. Наприкінці березня українські військові, котрі лишилися вірними присязі, продовжували чинити опір загарбникам, та поступово відійшли з Криму.
Дивіться: На суді про державну зраду Януковича спливли нові подробиці анексії Криму та розстрілу активістів Майдану
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Оболонському суді столиці вчора продовжили розгляд справи щодо державної зради колишнього президента-втікача Віктора Януковича. Для дачі свідчень викликали екс-очільника СБУ Валентина Наливайченка та екс-міністра оборони Ігоря Тенюха. Зокрема, Наливайченко розкрив деталі спільної поїздки до анексованого Криму (нібито для пошуку "легітимного")із чинним керівником МВС Арсеном Аваковим, а також причини подій біля парламенту Автономії у 2014 році.