Враховуючи резонансність скандалу, розкрученого США навколо поставок ракетних двигунів з України в КНДР, політичний оглядач Руслан Бізяєв, провів паралелі з подіями п'ятнадцятирічної давності, коли Білий дім за аналогічною схемою звинуватив українську владу в нібито незаконних поставках РЛС «Кольчуга» в Ірак.

На думку блогера, провокація з двигунами – чергова атака американських «яструбів» на керівництво України з метою зробити його більш «слухняним».

Оглядач нагадав, що ще в грудні 2016 року про можливі серйозні проблеми з боку Вашингтона для Києва попередив Віктор Медведчук.

«У відповідь на висловлювання посла США в Україні Марі Йованович з приводу «гібридної війни» РФ проти України Медведчук тоді написав: «Мабуть, Йованович (вона була одним з організаторів «кольчужного скандалу») видніше, адже саме вона першою від імені США публічно звинуватила Україну в поставках комплексів «Кольчуга» в Ірак», – процитував політика блогер.

Бізяєв з жалем зазначив, що до цього попередження Медведчука в Україні не прислухалися.

Популярні новини зараз

Андрія Данилка помітили в Росії, але Вєрка Сердючка все заперечує: "Вчора в Сочі був"

В Києві може з'явитися новий мікрорайон: у Кличка розкрили деталі

Фіранка Укрзалізниці не витримала гніву кота: "Знешкодив хр*нь"

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Показати ще

«Тепер, зрозумівши всю серйозність ситуації, Порошенко доручив провести розслідування. Адже якщо США висунуто офіційні звинувачення, Україні загрожує міжнародна ізоляція», – підкреслив блогер.

У оглядача викликає сумніву здатність виконавців впорається з поставленим завданням, більшість з яких, як зазначив він, «діти сільських дільничних».

«Відкинувши особисті амбіції та емоції, президента в даній ситуації слід було б звернутися за допомогою до Медведчука, у якого є практичний досвід по захисту міжнародних інтересів України. Адже саме він у 2002 році спростував безпідставні звинувачення США в продажу «Кольчуг» в Ірак, насправді продемонструвавши, що здатний переграти американських «яструбів» і захистити міжнародний імідж країни», – підкреслив блогер.

Бізяєв нагадав, що саме Медведчуку в 2002 році екс-президент Кучма доручив очолити спеціальну межведомественную групу з метою всебічно розібратися в «кольчужном скандалі»

«Медведчук провів колосальний обсяг роботи з залученням кращих вітчизняних та закордонних фахівців. У жовтні 2002 року на його запрошення в Україну прибула група у складі 13 провідних експертів з США та Британії. Результати розслідування повністю спростували звинувачення «яструбів» США. На підставі їх 20 грудня 2002 року МЗС України зробив офіційну заяву, а пізніше Медведчук виступив з доповіддю в Раді Безпеки ООН. І Порошенко & Co краще поквапитися зі своїм вибором заради інтересів країни», – резюмував блогер.