У колишньому жіночому корпусі Київського слідчого ізолятора №13, відомому як Лук'янівське СІЗО, відремонтували лише три камери. За словами чиновників, умови в приміщеннях тепер відповідають європейським стандартам".

Про це розповіли кореспонденти "РБК-Україна".

Стелі і стіни відремонтованих камер покриті штукатуркою, постелені нові підлоги, санвузол викладений плиткою і обладнаний новою сантехнікою. У кімнатах встановлені невеликі столи та двоярусні ліжка з чистим постільною білизною.

Популярні новини зараз

14-річний підліток сів за кермо і позбавив життя п'ятеро людей: загинули на місці

Катерину Кухар не пустив на пляж небезпечний здоровань: "Немає місця"

Українець втратив пам'ять у Польщі - ні грошей, ні телефона: шукають родичів бідолахи

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Показати ще

Крім того, в цих кімнатах присутні електричні розетки, на стінах висять плоскі телевізори. У великій камері, розрахованій на шістьох, є кондиціонер, ймовірно, єдиний на весь корпус.

До ремонту готують ще 22 камери ізолятора. Коли всі роботи будуть закінчені, оновлений корпус переведуть близько сотні людей, проте це всього лише чотири відсотки підслідних, які перебувають у "Лук'янівці".

Щоб показати різницю між "трьома зірками" – камерами з ремонтом, де поки ніхто не міститься, і тими камерами, в яких очікують вироку суду підсудні – чиновники продемонстрували найстаріший корпус ізолятора – Катерининський.

При вході в корпус відразу відчувається огидний запах цвілі, гнилих овочів і людських випорожнень. Темні коридори, на стінах облуплена штукатурка. В одній з камер смердить тютюновим димом і потом. Умов, щоб помитися, у камерах немає. На стінах, як і в коридорі, облазить штукатурка і буквально сиплеться на голову. На стелі і стінах помітна чорна цвіль. Камера розрахована на 6 чоловік, але фактично тут сім чоловік підсудних.


Про жахливі умови в Лук'янівському СІЗО відомо давно: відео

За словами заступника міністра юстиції Дениса Чернишова, умови утримання в цих камерах не набагато краще тортури. Але грошей на проведення ремонту немає, і доводиться жити з такою реальністю.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" Надію Савченко, яка знаходиться зараз в СІЗО, допитали із застосуванням детектора брехні - поліграфа. Експертиза отриманих відповідей Надії і характеристик її психофізіологічного стану триватиме ще два дні.

Адвокат Савченко заявив, що на допиті його підопічна трималася цілком впевнено відповідала на питання чітко. Щоб пройти це випробування, Савченко була змушена припинити голодування.