Представники України на розкопках у Грушовичах інформували, що виявлені деталі, які можуть свідчити про поховання там воїнів УПА.

Археологічні розкопки під колишнім пам'ятником УПА на кладовищі у Грушовичах поблизу Перемишля не виявили в цьому місці ознак поховання членів УПА. Про це в понеділок повідомила представник бюро пошуку та ідентифікації Інституту національної пам'яті (ІНП) Польщі Анна Шеленг, повідомляє Укрінформ з посиланням на Dzieje.pl.

"Проведені археологічні та судово-медичні дослідження не дали підстав стверджувати, що на місці демонтованого пам'ятника, який прославляє УПА, виявлені могили членів цієї української формації", - повідомила Шеленг.

Раніше представники України на розкопках у Грушовичах інформували, що виявлені деталі, які можуть свідчити про поховання у цьому місті саме воїнів УПА. Про це могли свідчити поховання кількох тіл на нетипової глибині одного метра, характер пошкоджень чашки черепа і знайдений у людських останків ґудзик від німецької натільної білизни, яке носили воїни УПА.

Популярні новини зараз

Три роки тягнув: українцю довелося заплатити аліментний борг у 250 тисяч грн, заради поїздки за кордон

Тіна Кароль підкорила TikTok в топі з відвертим декольте: "Красива неймовірно"

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Дзідзьо "запанікував" після розлучення зі Slavia: "Де гроші?"

Показати ще

Раніше заступник голови ІНП Польщі Кшиштоф Швагжик заявляв, що у разі виявлення людських останків, вони будуть досліджені і перепоховані з встановленням надгробного пам'ятника. Але якщо в цьому місці польські фахівці нічого не знайдуть, то пам'ятник не буде встановлюватися. Швагжик зазначив, що в первісному вигляді пам'ятник воїнам УПА, який існував до квітня 2017 року, відновлювати не будуть.

"Знай.uа" нагадує, що у польському селі Грушовичи під час розкопок на місці зруйнованого пам'ятника воїнам УПА виявлено поховання мінімум з трьома українськими воїнами.

Про це у Facebook повідомив відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам'яті Святослав Шеремета.

"Серед 18 поховань є як мінімум три поховання воїнів УПА. Це підтверджують спогади очевидців, архівні дані, характер і глибина поховань, супровідний матеріал. Підтверджуються свідчення і спогади, що вояків УПА ховали переважно вночі в цивільних поховань", - розповів Шеремета.