Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що готовий вшанувати пам'ять польських жертв на Волині. Про це він сказав в Києві на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Королівства Данія Андерсом Самуэльсеном.

За словами Клімкіна, останні переговори віце-прем'єрів України Павла Розенка та Польщі Пйотра Глинського "були дуже складними, але конструктивними".

"Те, що сьогодні відбувається в Польщі, - це бажання шляхом прийняття так званих "меморіальних законів" створити особливе сприйняття свого минулого, представити себе, так би мовити, білими і пухнастими. Так не буває", - сказав міністр.

Глава МЗС каже, що Україна - за історичний діалог.

Популярні новини зараз

У "Дизель Шоу" розповіли про успіхи актриси, що замінила загиблу Поплавську

Тоня Матвієнко в купальнику показала всім свої хащі, Арсен не проти

Помер зірка серіалів і кіно, серце не витримало

Зірку "Глухаря" Дмитра Гусєва знайшли мертвим біля знімального майданчика

Показати ще

"Ми за цей історичний діалог. Ми за те, щоб хоча б зрозуміти позицію один одного. Як я завжди кажу нашим польським друзям, я підкреслюю, що цей діалог повинен вестися саме з друзями", - зазначив Клімкін.

Міністр заявив, що він готовий "схилити коліно перед жертвами польської національності, але чи готова сама Польща до цього".

"Я готовий визнати провину окремих представників України або загонів в тому, що вони побили поляків на Волині, а ви готові те ж саме зробити? Я готовий схилити коліно перед жертвами польської національності, а ви готові?", - говорить Клімкін.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", скандальний закон про Інститут національної пам'яті, прийнятий у Польщі, повинен почати діяти з 1 березня 2018 року, однак цього не станеться: резонанс, яке отримало "нововведення" про бандеризм, змусив уряд поставити його на паузу.