Останній візит спецпредставника США Курта Волкера продемонстрував, що президент України Петро Порошенко знаходиться в більш вигідному, порівняно з американським парламентером, становищі, оскільки краще поінформований про позицію Кремля з усіх питань стосунків РФ-США. Про це у своєму блозі пише політический експерт Олександр Фомін, повідомляє «Кореспондент».

Експерт вважає, що за підсумками сьомого візиту Курта Волкера в Україну, можна зробити декілька висновків.

«По-перше, інформаційний канал США-РФ не працює, тому навіть мова не йшла про новий раунд консультацій Волкер-Сурков. 14 травня заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін пояснив це так, що Москва і Вашингтон припинили дипломатичні контакти, тобто і щодо України теж. По-друге, американська сторона не націлена на пошук компромісу. В риториці Волкера домінують такі звороти, як «Росія повинна» і т. д., хоча він чудово розуміє, що в міжнародній політиці ніхто нікому нічого не повинен. І якщо парламентер націлений на результат, то повинен не вимагати, а висувати пропозиції, які зацікавлять його контрагента на переговорах. По-третє, Курт Волкер продемонстрував, що відчуває дефіцит інформації. І це очевидний висновок, тому що спецпредставник Держдепартаменту не контактує з представниками Кремля — відповідно, нічого не може сказати ні про позицію РФ, ні про те, хто буде його спаринг-партнером, ні про реакції Кремля на вимоги США», — пояснив експерт.

Фомін нагадав, що на початку липня виповниться рік з моменту, коли Курт Волкер був призначений спецпредставником Держдепартаменту США на переговорах по Україні.

«Об'єктивно кажучи, єдиний результат Волкера — це рішення Вашингтона про постачання ракетних комплексів Javelin в Україну, що прямо суперечить заявам, ніби Білий дім виступає за мирне врегулювання», — стверджує експерт.

Популярні новини зараз

Вагітна дружина Віктора Павлика народжує: Катерина Репяхова показує процес на відео

Дружина Віктора Павліка Репяхова показала величезну сім'ю майбутнього малюка: буде кому няньчити

Могилевська зі сльозами звернулася до покійного Чапкіса: "Спасибі за наше весілля"

Юля "Зайка" розповіла про інтим з Мішею Заливако на Холостяку

Показати ще

Він вважає, що якщо проаналізувати відносини у трикутнику США–Україна–Росія з точки зору каналів комунікації, то президент Порошенко сьогодні знаходиться в більш вигідному становищі, ніж Курт Волкер.

«По-перше, Порошенко завдяки Медведчуку набагато краще інформований про проблематику та стан відносин між США та Російською Федерацією. По-друге, український президент може підтримувати зв'язок на вищому рівні з керівництвом РФ, що включає як можливість передати свої меседжі, так і отримати зворотній зв'язок. Тому не варто дивуватися, якщо в свій наступний приїзд Волкер звертатиметься до українського президента з проханням про консультації щодо позиції Кремля і перспектив діалогу США-РФ», — підкреслив Олександр Фомін.