Дію закону про "особливий статус" Донбасу потрібно продовжити, адже це фактично реалізований варіант децентралізації на всій території України.

Про це заявив заступник міністра з окупованих територій Юрій Гримчак.

"Те, що написано в законі про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, це фактично реалізований варіант децентралізації на всій території України", - сказав Гримчак в інтерв'ю "Обозревателю".

За його словами, завдяки цьому закону Луганська та Донецька область не отримали нічого такого, чого б не мали інші українські міста та селища.

"У минулому році під час голосування про продовження на рік дії цього закону, у нас там бігали всякі придурки з шашками, палили в туалетах, і кричали, що це зрада зрадная. От дія закону скоро закінчиться, спитайте у них, чого ці придурки там бісилися?" – питає Гримчак.

Заступник міністра також висловив думку, що "наразі закон простіше продовжити ще на рік".

В той же час спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати не підтримують ідею проведення будь-яких референдумів на окупованому Донбасі.

Нагадаємо, що під час двосторонніх переговорів у Гельсінкі 16 липня Путін і Трамп обговорювали можливість проведення на окупованій частині Донбасу референдуму.

Як повідомляв портал "Знай.ua", пропозиція Путіна про новий російський "референдум" на Донбасі розлютила українців.

Також "Знай.ua" писав, що США відхилили пропозицію Путіна щодо референдуму на Донбасі.