Спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати не підтримують ідею проведення будь-яких референдумів на окупованому Донбасі, оскільки вони не матимуть легітимності.

Про це Волкер заявив в інтерв'ю "112 Україна".

Дипломат підкреслив, що без контролю України над тимчасово непідконтрольними територіями люди живуть в небезпечній ситуації, вони не мають свободи пересувань, багато людей виїхали - "ніякого референдуму там не може бути, і він не може бути легітимним".

"Білий дім вже зробив заяву: він відхилив цю пропозицію. В умовах, коли в українського уряду немає контролю за цими територіями, люди живуть в небезпеці, не мають свободи пересування, є люди, які звідти виїхали ... Ніякого референдуму не може там бути, він не буде мати легітимності. Саме тому США і всі інші відкидають пропозицію будь-яких референдумів ", - заявив Волкер.

Раніше агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що президент РФ Володимир Путін під час зустрічі з Дональдом Трампом в Гельсінкі запропонував провести референдум на Донбасі. За словами одного зі співрозмовників, Трамп попросив Путіна не обговорювати ідею референдуму на прес-конференції після саміту, щоб дати президенту США час обміркувати цю ідею. Джерело додало, що Путін запропонував провести голосування серед місцевих жителів Донбасу щодо статусу їхнього регіону. Все це повинно пройти під егідою міжнародної спільноти. Офіційних коментарів з боку США поки не було озвучено.

Популярні новини зараз
Українець поскаржився на Monobank через 4 роки довірчих відносин: посеред ночі почали зникати гроші ПриватБанк дає студентам 50 гривень на каву: як отримати гроші Уламки нацистського підводного човна в Аргентині можуть переписати історію: Гітлер втік, а не наклав на себе руки? Оля Полякова зізналася у страшній хворобі, на обличчі поки не видно: "Я п'ю щодня, я бухаю"
Показати ще

В Україні можливість проведення такого референдуму категорично відкинули.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Путін і Трамп обговорювали можливість проведення на окупованій частині Донбасу референдуму.

Також "Знай.ua" писав, що пропозиція Путіна про новий російський "референдум" на Донбасі розлютила українців.