Крим з початку року відвідали понад 600 тисяч українців. Про це заявили в "представництві МЗС Росії" у Сімферополі у Twitter. У міністерстві закордонних справ Росії не привели джерела такої статистики, але використовували їх, щоб прокоментувати оприлюднену урядом США Декларацію з Криму, яка закріплює політику довічного невизнання незаконної анексії Криму Росією.

"Державний департамент і державний секретар Помпео, не забудьте опублікувати "Декларацію щодо України", яка заборонить українцям відвідувати російський Крим", - заявили у зовнішньополітичному відомстві Росії.

Раніше Держдеп США оприлюднив офіційну декларацію з Криму, яку саме уряд США прирівнює до Декларації Веллеса в 1940-му році. Той документ засуджував "окупацію країн Балтії з боку СРСР" і закріплював невизнання Америкою їх радянського статусу.

Як пише strana.ua не пройшло і 5 років з моменту анексії Криму, як США оголосила так звану "Кримську декларацію", в якій стверджується визнання виключно української приналежності півострова.

Популярні новини зараз

Віра Брежнєва кардинально змінила імідж: "В Узбекистані прийняли б за свою"

Українцям назвали обов'язкову умову для отримання 1000 грн за вакцинацію: з цим проблеми у багатьох

Григорій Решетник звів Злату Огнєвіч і відкинутого нею Діму Шевченка: "Як можна було?"

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Показати ще

З одного боку, ніяких нових тез вона не містить. Америка, а вірніше держсекретар Майк Помпео, лише в черговий раз озвучила попередні тези про невизнання півострова частиною Росії і про те, що санкції не знімуть "до закінчення окупації". З іншого боку, декларація з'явилася на тлі постійних чуток і неоднозначних заяв Трампа, який нібито готовий визнати російський статус Криму.

Наприклад, ще в червні президент Трамп, за інформацією американських ЗМІ, заявив лідерам "Великої сімки", що Крим є російським. І запитав, чому лідери G7 знаходяться на боці України – "однієї з найбільш корумпованих країн у світі". Мабуть, щоб перебити ці чутки, а також виключити саму можливість різкого розвороту політики США по відношенню до Криму з волі конкретно Трампа, і була прийнята декларація.

Нагадаємо, Путін і Трамп поділили ще одну країну.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що тисячі росіян вийшли на вулиці проти Путіна.

Також "Знай.uа" писав, що ОБСЄ прийняла жорстку резолюцію по Криму.