Стало відомо, що у п’ятницю, 2 березня 2018, у приміщенні Київської обласної адміністрації, пройшло засідання містобудівної ради, яка фактично затвердила новий генеральний план с. Підгірці, Обухівського району.

Виконуючий обов’язки директора департаменту містобудування та архітектури Дмитро Ликов, по суті, є людиною, що може «росчерком пера» легалізувати скандальну багатоповерхову забудову у селі Підгірці — ЖК “Park Lake City” групи компаній “DIM” Андрія Насіковського, яку раніше було зупинено Держбудінспекцією через низку порушень. Адже є вагомі підстави вважати, що затвердження містобудівної документації «Внесення змін до Генерального плану с. Підгірці Обухівського району Київської області» призведе до порушень прав мешканців с. Підгірці, повідомляють "Акценти".

Так, Дмитро Ликов, головний архітектор Вишгорода у 2009-2017 роках, відповідно до розпорядження № 182-к від 01 червня 2017 року, став в.о. директора Департаменту містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації, хоча за рік до цього встиг засвітитися у ще одному будівельному скандалі. Тоді Департамент вимагав його звільнення із займаної посади у Вишгороді через “недопустимі системні порушення містобудівного законодавства”. За результатами перевірки було встановлено що чиновниками райдержадміністрації незаконно віддали під будівництво ряд земельних ділянок з іншим цільовим призначенням, у тому числі місцевих лісів та лісопарків.

Незважаючи на неодноразові звернення щодо заперечення проти будівництва багатоповерхових житлових будинків у Підгірцях, голова села Сергій Кравченко у змові із забудовником протягує таким чином непопулярне рішення.

Популярні новини зараз
Це варто знати всім українцям перед Великоднем-2023: паски, що потріскались, кольоровий захід сонця, зозуля та інші прикмети Благовіщення у 2023 році: які послаблення у Великому пості, історія та традиції свята Гроші видно, але не можна зняти: клієнти Ощадбанку зіткнулися з проблемами, кошти просто "зависли" Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

Село Підгірці нараховує, по даних Вікіпедії, всього 485 осіб. В селі працює школа, яка ділить єдину будівлю із дитячим садочком. Незважаючи на невелику кількість осіб, зареєстрованих в селі, багато людей проживають тут постійно, тому і садочок, і школа переповнені майже вдвічі. Відповідно до містобудівної документації «Внесення змін до Генерального плану с. Підгірці Обухівського району Київської області» існуюча загальна кількість населення в межах генерального плану складає біля 12 000 осіб, запланована кількість – 22 000 осіб.

Якщо з’являться багатоповерхівки, в с. Підгірці близько 4000 дітей не зможуть відвідувати дошкільні навчальні заклади у зв’язку з відсутністю вільних місць у дитячих садках.

Не зрозумілим залишається каналізаційні мережі. Першочерговим будівництвом є багатоповерхова забудова (вже розпочаті підготовчі роботи), однак очисні споруди навіть не запроектовані. В містобудівній документації запроектоване тільки місце розміщення очисних споруд, однак не визначена черговість їх будівництва. Куди скидатимуться стічні та побутові каналізаційні води? Варто згадати, що будівництво фактично планується на болоті і торфяниках, що окрім зрозумілих проблем при будівництві самого ЖК, спричинить зростання вартості облаштування каналізаційних споруд.

Вулиці с.Підгірці дуже вузькі та не пристосовані для постійного руху автомобілів. Натомість якщо на підставі нового генерального плану села буде здійснюватися багатоповерхове будівництво, щодня кілька тисяч машин намагатимуться виїхати на головну дорогу Київ – Знам’янка вузенькими вулицями житлового масиву під вікнами мешканців, позбавляючи їх нормального сну та відпочинку, а також створить проблему щоденних заторів при виїзді на головну дорогу, так як транспортних розв’язок в містобудівній документації не передбачено.

Не передбачені місця зберігання автомобілів, стоянки, паркінги, гаражні кооперативи, що призведе до хаосу на прибудинкових територіях.

Враховуючи негативний досвід забудови в інших регіонах Київської області, черговість забудови буде наступною – спочатку забудовник будує безпосередньо багатоповерхівки, продає квартири, а вже тільки потім – колись – планує будівництво дитячих садочків та очисних споруд. Реально, Підгірці вже сьогодні мають колосальну екологічну катастрофу у зв’язку з наявністю полігону ТБО №5, але злочинці у владі у змові з недобросовісними забудовниками планують поглибити цю ситуацію, в буквальному сенсі «потопивши» село у фекаліях.

Окрім того, ЗМІ зазначають, що компанія-забудовник DIM Андрія Насіковського, яка веде будівництво ЖК “Park Lake City”, відома також іншими скандальними будівництвами, зокрема — вирубкою дерев під ЖК “Автограф” на Жмаченка 28, вирубкою близько 400 дерев в історичному парку “Крістерова гірка” по вул. Вишгородській та спробою знищення парку Радунка на проспекті Алішера Навої у Києві.