Комітет Верховної Ради з питань бюджету врахував у проекті бюджету на 2018 рік поправку, яка дозволить великим агрохолдингам отримувати дотації з держбюджету. Суми обчислюються мільярдами.

Відповідну поправку комітет врахував 19 жовтня під час ранкового засідання, передає "Економічна правда". На її прийнятті найбільше наполягала група депутатів із фракцій "БПП" та "Самопоміч".

Закон "Про державну підтримку сільського господарства" з 1 січня 2018 року мав встановити обмеження, яке заборонило б аграрним групам пов'язаних компаній отримувати понад 150 мільйонів гривень на рік. Але з ініціативи нардепів це прибрали.

За період із січня по лютий 2017 року найбільше виплат з держбюджету отримали лише два аграрних холдинга — "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка та "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. Їм перерахували 942 та 236 мільйонів гривень відповідно. Загалом всі аграрні компанії за цей період отримали з бюджету 2,315 мільярда гривень дотацій.

Популярні новини зараз

Аліна Гросу показала свого красеня-чоловіка Михайла Михайловича: "Дуже схожі"

Марина Боржемська видала свій лайфак для підтягнутого тіла: так схуднути зможе кожна

Анна Богдан знайшла собі красеня-пілота, Холостяк Заливако змусив її штовхати літак: "Давай, це тобі не сніданок готувати"

Павло Зібров накинувся на канал "Інтер" через Олега Винника: "Полюбіть нарешті Україну"

Показати ще

Ініціатором поправки був Олександр Бакуменко, який до початку роботи у Верховній Раді працював головою Асоціації "Союзу птахівників України". Вона фінансується "Миронівським хлібопродуктом".

Серед підписантів також є Микола Кучер. На момент обрання був директором Департаменту виробництва продукції рослинництва і тваринництва Миронівського хлібопродукту.

Свій підпис під поправкою поставив колишній керівник Вінницької ОДА Олександр Домбровський та народний депутат об'єднання "Самопоміч" Іван Мірошніченко.

Раніше депутати фракції "Самопоміч" (Олег Березюк, Іван Мірошніченко, Тетяна Острікова та Роман Семенуха) пропонували збільшити фінансування на відповідну програму спецдотацій — з 2 до 4,5 мільярда гривень. Мова йде про виплати, які нараховуються відповідно до акумульованого підприємством ПДВ. Тобто, підприємство виробляє продукцію, сплачує державі ПДВ, і йому держава відшкодовує цей податок назад. Але комітет поправку не врахував.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, найбільший український агрохолдинг, який належить олігарху Юрію Косюку, підловили на торгівлі з агресором.