Уряд досі не подав на розгляд до Верховної Ради більшість законопроектів, які Україна зобов’язалася прийняти відповідно до умов зони вільної торгівлі - вони досі перебувають на розгляді Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Це стосується і прав інтелектуальної власності.

Мінеконрозвитку наприкінці вересня оприлюднило для обговорення проект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав".

Удосконалення законодавства про авторське право повинне поставити цю галузь на європейські рейки. Та чи буде досягнуто поставленої мети в разі його прийняття?

Свою думку з цього приводу висловив народний депутат Євген Рибчинський. За словами політика, авторське право в Україні знаходиться нібито-то під контролем держави, але насправді авторів грабують саме державні установи. А обіцяна реформа у сфері авторського права гальмується, оскільки вона не вигідна чиновникам.

" Обіцяна реформа сфери інтелектуальної власності буксує, адже ніхто не хоче випускати з рук золоту рибку авторського винагородження. І, як завжди, ошуканими залишаються самі автори. Бо вкотре влада намагається впихнути невпихуєме - аматорський закон 7029. Та щоб вони так жили, як вони пишуть закони!", - емоційно написав Євген Рибчинський.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Євросоюз розчарований повільним прогресом України в реформі законодавства щодо прав інтелектуальної власності.