Адвокат позафракційного депутата Надії Савченко, підозрюваної у підготовці державного перевороту, відмовився від того, аби підзахисна давала свідчення на поліграфі.

В СБУ підкреслили, що задовго до повідомлення про підозру вона привселюдно підтвердила готовність розповісти всі обставини кримінального провадження, в тому числі – із використанням "детектору брехні".

Слідчі наголошують: Савченко давно була в курсі про місце та час проведення психологічної експертизи з використанням поліграфа та у встановленому законом порядку отримала наявні у слідства докази, якими обгрунтовується її підозра:

"Натомість підозрювана у присутності експертів відмовилась брати участь у дослідженні, висунувши нові вимоги – надати їй спочатку для ознайомлення всі наявні у слідства матеріали проведених негласних слідчих (розшукових) дій. Служба констатує, що підозрювана Савченко свідомо відмовилася від проведення психологічної експертизи з використанням поліграфа. Ствердження і вимога сторони захисту щодо надання їм усіх наявних у слідства матеріалів для підготовки до проведення експертизи не передбачена жодною статтею Кримінального процесуального кодексу України", - додали у силовому відомстві.

Популярні новини зараз
5 улюбленців долі, яким казково пощастить у жовтні 2022: Тамара Глоба назвала везунчиків серед знаків Зодіаку Захищаючи Україну, загинув талановитий аніматор відомої гри Metro Exodus Андрій Корзінкін Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Як відомо, така психологічна перевірка передбачає надання конкретних відповідей у формі "так" чи "ні", всі питання ставить експерт, заздалегідь підготувавши їх виключно у межах та по суті оголошеної підозри, яка є розпорядженні захисту, самої підозрюваної та представників ЗМІ.

Днями адвокат Савченко Дмитро Бугай заявляв, про експертиза на поліграфі "не відбулася у повному обсязі", натякнувши на те, що така слідча дія проводиться у два етапи: розмова з психологом і допит на поліграфі і, відповідно, у цей день відбулася перша частина.

Захисники Савченко теж хочуть, щоб був допит на поліграфі, і клопотатимуть про це, коли отримають матеріали кримінального провадження.

Депутата підозрюють у підготовці державного перевороту і терактів. Їй загрожує до 15 років ув’язнення, або довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Вона проходить в якості однієї з фігуранток кримінальної справи проти керівника "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана, котрий за даними слідства перевозив зброю із тимчасово окупованої території.

Дивіться: правдивість тверджень Надії Савченко спробували перевірити на детекторі брехні

Як повідомляв портал "Знай.ua", позафракційний народний депутат Надія Савченко пройде психофізіологічну експертизу із застосуванням поліграфа.