Більше половини українців підтримують ідею проведення дострокових виборів, хоча деякі політики стверджують, що необхідності у цьому нібито немає.

Про це повідомляє "КП Україна".

У так званому перезавантаженні чинного складу Верховної Ради можна виділити як позитивні, так і негативні сторони.

Переваги дострокових виборів в Україні:

Відповідність роботи парламенту потребам українців

Популярні новини зараз

Учасників "МастерШеф" змусили приготувати шедевр, поки горить маленька свічка: закінчилося сльозами та істерикою

Племінниця Софії Ротару Sonya Kay пішла назавжди: "Прощаюся зі сльозами на очах"

Вікторія Булітко пішла з "Дизель шоу" і перетворилася на просту пенсіонерку у хустині: "Десять років тому..."

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

Показати ще

На думку керівника Інституту української політики Костянтина Бондаренка, більшість політичних сил, які представлені зараз у парламенті, поступово втрачають довіру народу. Тому необхідно привести до влади людей, які враховуватимуть актуальний стан речей і потреби суспільства.

Мінські домовленості

Політтехнолог Олексій Якубін вважає, що законодавче врегулювання тристоронніх угод поки що не можливо реалізувати із чинним складом коаліції. План дій щодо Донбасу досі залишається тільки на папері, тоді як більшість депутатів не готові голосувати за рішення, що забезпечать мирне врегулювання конфлікту.

Зміни в роботі коаліції

Експерти підкреслюють, що працездатна коаліція характеризується виключно своєчасністю ухвалення рішень – найважливіші з них точно наберуть 226 голосів.

Недоліки проведення позачергових виборів:

Дежавю: одні вибори тягнуть за собою інші

За словами незалежного політолога Тараса Чорновіла, на даний час у розвитку коаліції існує кілька ймовірних сценаріїв. Згідно з першим: політики об'єднаються під егідою проросійськи налаштованих сил, але наслідки цього можуть бути непередбачуваними. За іншим сценарієм: новий парламент буде настільки різноманітним, що створити нову коаліцію буде вкрай складно, що може стати причиною чергових виборів.

Конфлікт між провладними структурами та парламентом

На думку Якубіна, жоден експерт не може передбачити повністю точний результат виборів, тому не виключено, що на українців чекатимуть не дуже приємні сюрпризи.

"Якщо парламентську більшість створять опоненти команди президента, то можна очікувати початку серйозного протистояння по лінії президент - парламент", - відзначив він.

"Заморожені" реформи

На час проведення виборів робота із реформування всіх сфер життя може бути зупинена. Хвиля агітації, як вважає Володимир Бондаренко, відкине на другий план реальні зміни.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Україну чекає важливе рішення на шляху до вступу в НАТО.