Відомо, що колишній партнер Пола Манафорта Рік Гейтс на суді розповів, що за роботу в Україні їм платили через компанії на Кіпрі.

Про це повідомляє The Washington Post.

"Він (Манафорт – УП) зазначив, що українські бізнесмени хотіли, щоб ми створили банківські рахунки на Кіпрі", - засвідчив Гейтс.

Гейтс розповів, що Манафорту через кіпрські рахунки платили колишній екс-міністр інфраструктури Борис Колесніков і глава адміністрації президента Віктора Януковича Сергій Льовочкін.

Колишній партнер також Манафорта засвідчив, що Льовочкін контролював компанію Telmar Investments. Ця компанія була джерелом платежів Манафорту, які були замасковані як дохід.

При цьому офіційно українські політики та Манафорт не підписували жодних документів і не керували компаніями на Кіпрі. Замість них були місцеві директори, які ставили свої підписи, за що їм і платили гроші.

Також Гейтс додав, що такі компанії нічого не продавали і не мали співробітників.

"Цілями цих компаній було прийняття платежів і здійснення платежів", - пояснив він.

Манафорт отримував мільйони доларів через ці компанії. Спочатку суми виплат складали 1,1 -3 мільйона доларів і доросли до 4 мільйонів, коли Янукович став президентом і призначив Манафорта своїм радником.

Однак, коли Янукович втратив владу, Гейтс розповів, що гонорари Манафорта почали зменшуватися.

"Він сказав, що деякий час Манафорт працював на "Опозиційний блок, але через те, що нова партія не мала влади, у неї було менше доступу до готівки, щоб заплатити Манафорту і його команді", - цитує видання слова Гейтса.

Він зауважив, що вкінці 2014 року Манафорту надійшов останній платіж за роботу в Україні.

Раніше Знай.uа писав, что колишній партнер екс-голови передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта - Рік Гейтс - заявив, що Манафорт допомагав українському президенту Петру Порошенко під час президентської кампанії 2014 року.

Нагадаємо, тимчасово повіреного у справах Росії в США Дмитра Жирнова викликали до Вашингтону для дачі свідчень щодо внутрішньополітичного курсу.

Ми писали, що українські чиновники та політики перед виборами витрачають космічні суми на просування власних амбіцій та партій.