Керівник Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців" Дмитро Сінченко звернув увагу на ряд важливих коментарів спецпредставника Держдепартаменту США по Україні Курта Волкера після його зустрічі з Сурковим в Мінську.

"24 серпня в ефірі російського телеканалу "Дощ" він (Волкер — Ред.) сказав, що ні одну зі сторін нинішній "тліючий конфлікт" на Донбасі не влаштовує і пріоритетними в його врегулюванні повинні бути не військові, а політичні методи. 26 серпня українському телеканалу "Прямий" Волкер заявив, що США поки не бачать Україну в складі НАТО. Тобто, прозоро натякнув, що вступ до НАТО можливий тільки через кілька років — і то за умови проведення цілого ряду реформ", - процитував Сінченко Волкера.

Таким чином, вважає експерт, заяви спецпредставника США перегукуються з раніше озвученими тезами спецпредставника України в Мінську Віктора Медведчука, який давно просуває законопроекти щодо Донбасу — про амністію, особливий статус ОРДО та ОРЛО, вибори та затвердження змін до Конституції в питанні децентралізації.

"Медведчук відомий своїми тісними контактами з президентом Росії. Не хочеться вірити, що досвідченому американському політику росіяни змогли нав'язати своє бачення вирішення конфлікту, проте необхідно бути готовими до всього. Отже, чого можна чекати далі?" — задається питанням Сінченко.

На його думку, існує ризик того, що Волкер почне просувати в публічній площині так званий план Медведчука, а тому українським дипломатам і політикам необхідно уважно стежити за риторикою американського дипломата та звертати увагу на небезпечні симптоми.

"Переконаний, українським дипломатам й політикам слід негайно активізувати свою роботу і зосередитися на тому, щоб американці припинили транслювати проросійські тези. Є загроза, що Америка почне тиснути на Україну з вимогами виконувати насамперед політичну частину Мінських угод, не питаючи, чи потрібно це Україні ... і якщо позиція наших дипломатів буде пасивною, така загроза стане реальною", — переконаний Дмитро Сінченко.