До міжнародної акції з дипломатичної ізоляції Росії підключилася Канада - вона висилає з країни чотирьох російських дипломатів.

Першопричина дій канадського керівництва та ж, що і у колег з Великобританії, США, України. Це спроба вбивства імовірно російськими агентами в англійському Солсбері колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля. Він був отруєний разом зі своєю дочкою, але доза отрути виявилася несмертельною. Постраждав також один з агентів Скотленд-Ярду, який вів слідство у цій справі. Він звернувся в лікарню з нездужанням.

Дії канадського керівництва прокоментувала міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд. Вона заявила, що всі четверо співробітників дипломатичних РФ, про яких йде мова в заяві - шпигуни, або особи, цілеспрямовано які підривали престиж і безпеку Країни кленового листа.

Крім видворення діючих співробітників російського дипкорпусу, Канада відмовила в наданні дипломатичної акредитації ще трьом росіянам. На свої робочі місця в Оттаву вони тепер не зможуть приїхати.

Госпожа Фріланд у своїй промові також підкреслила, що неприпустимі будь-які дії, які спрямовані на підрив існуючого міжнародного порядку. Зокрема, не можна змиритися з анексією Росією Криму, окупацією Придністров'я, Абхазії, Південної Осетії, частини Донбасу. У той же час, дії канадського керівництва не спрямовані проти народу РФ, але виключно проти безвідповідальних кремлівських володарів.

Популярні новини зараз

Так проникливо і щиро на "Голосі країни" ще не співали: Тіна Кароль і Дорофеєва ледь тримаються

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

За відмову вакцинуватися - штраф: юристи назвали українцям головні ризики

Реакція була миттєвою: маленька українка заспівала "солов'їною" посеред торгового центру

Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", заступник голови міжнародного комітету Ради Федерації Росії Володимир Джабар відкрито загрожував Україні та країнам Європи заходами, які будуть зроблені проти їх співробітників посольств і консульств в РФ. Оскільки російсько-українські дипломатичні відносини останнім часом були заморожені, з підтриманням мінімального штату в дипломатичних установах обох країн, не цілком зрозуміло тепер, як вони будуть функціонувати після чергового скорочення штату.