Вінницький полігон – один з найбільш впорядкованих і безпечних в країні. У цьому переконує глава уряду. Щоразу, коли мова заходить про сміттєву кризу у Львові, Володимир Гройсман ставить в приклад себе і твердить, що саме він за період свого мерства у Вінниці навів порядок.

Як насправді працює сортувальна лінія на Вінницькому сміттєвому полігоні розслідували журналісти, і виявили, що вона працює лише для представників ЗМІ та офіційних делегацій.

На полігон, який розташований менш ніж за 10 кілометрів від Вінниці, поблизу села Стадниця, журналісти завітали із супроводом, адже це закрита для сторонніх зона. Вони відзначили, що тут не тхне непотребом, не гніздяться птахи та облаштована система збору і використання сміттєвих газів.

Звернули увагу репортери і на особливу гордість полігону, а, відповідно, і самого Гройсмана – сортувальну станцію. Тут 19 працівників у спецодязі сортували пластик, папір, скло, поліетилен. Кинулось в очі те, що свіжого сміття на сортуванні чомусь не так і багато. Та працівники пояснили, що вихідних тут немає і все відсортовується вчасно.

Відсортоване і перебране сміття в тюках їде на підприємства з переробки вторсировини. Отримані прибутки дозволяють не підвищувати вартість тарифів. Що ж, це просто мрія кожного міського голови.

Популярні новини зараз

Помер "батько російського року" Олександр Градський - під його пісні розпався СРСР

ПриватБанк, Укрсиб і Монобанк: список "колючок" для боржників збільшився, кому дозволили блокувати рахунки

Віктор Ющенко розповів про загибель сім'ї і розчарувався у владі: "Я прошу Господа... від демона"

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

Показати ще

Однак, коли журналісти навідались на полігон наступного дня, вже без попередніх домовленостей і супроводу, їм відкрилась інша, далеко не яскрава картина.

Насилу здолавши сміттєвий пік, репортери побачили гори непотребу, коло яких порались зовсім інші "сортувальники".

У цих працівників не було зелених футболок, рукавичок і завчених тез для гостей. Зате в руках мішки, в які йде все, що має цінність.

Станція, яка день назад демонструвала "стаханівську" звитягу, не виявляла ознак життя. А вантажівки зі сміттям йшли одна за одною повз ангар сортувальної лінії, прямим рейсом на звалище.

Водії вантажівок нелегальних збирачів вторсировини навіть не помічали – вони ніби є, але їх не видно.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Львів знаходиться на порозі екологічного лиха - вулиці міста потонули у смітті. Мер Львава Андрій садовий звинувачує в цьому владу країни та її бездіяльність.