Хороша міна при програної гри. Команда колишнього «газового короля» Дмитра Фіташа демонструє рішучий настрій у справі рейдерського захоплення соєвого заводу в Новій Каховці на Херсонщині. І це при тому, що загарбники чужого майна програли вже всі можливі суди, аж до вищої інстанції, і цілісний майновий комплекс по переробці сої де-юре належить тому, хто його і побудував: ТОВ «Каховка Пром-Агро». Але Дмитро Фірташ, колишній власник банку «Надра» (через який, до речі, цей друг всіх президентів і хотів привласнити скандальний соєвий завод), схоже, живе в якійсь індивідуальної реальності: йому напевно здається, що битву ще можна виграти. Одіозний газовий схемщик остаточно втратив чуття?

Хто може вселяти українському олігарху-емігрантові таку думку? Відомо хто - його молодший партнер і за сумісництвом народний депутат Іван Фурсін. Цей діяч підтримує дуже близькі стосунки з найближчим партнером президента Олександром Грановським, в значній мірі контролюючим українську судову систему. Однак про скандал навколо спроб Фірташа віджати завод в Новій Каховці не тільки писала американська преса, але навіть і особисто президенту України Петру Порошенко його американський колега Дональд Трамп заявив: він не дасть в образу американських інвесторів в Україні, та й взагалі Трамп не розуміє - як може Порошенко дозволяти своєму оточенню відверто допомагати рейдерам і гвалтувати судову систему. Власниками соєвого заводу, який за допомогою Івана Фурсіна і Олександра Грановського намагався захопити Дмитро Фірташ, є американські громадяни. Тому з боку Фірташа, який чекає в австрійській столиці екстрадиції в США, ця «війна» за соєвий завод є особливою зухвалістю.

Але тоді чому ж Фірташ продовжує вкладатися в цю війну? Чому він виділяє молодшому партнеру Фурсіну чималі гроші, наприклад, на силову захист підприємства від законних власників? Найсмішніше (але не для Фірташа) - це те, то охорона для підприємства давно вже найнята законними власниками, тобто ТОВ «Каховка Пром-Агро». Медіаресурси олігарха Фірташа (в першу чергу - телеканал Інтер) нахабно втручаються в процес правосуддя, проводячи одну за однією наклепницькі кампанії проти суддів, які приймають законні рішення. Висновок тільки один: Фірташ не знає реального стану справ, оскільки його молодший партнер Фурсін його просто дезінформує, продовжуючи тягнути на цю справу гроші зі свого старшого партнера на нібито продовження «бойових дій», в тому числі в судах. Але в судах-то якраз панам Фірташу-Фурсіну за великим рахунком «ловити» вже нічого (але Фірташу про це Фурсін напевно «забув» розповісти). Рішенням Господарського суду Києва від 25.02.2016 у справі № 910/16594/15 визнано право власності ТОВ «Каховка Пром-Агро» (і витребувано на користь ТОВ «Каховка Пром-Агро») нерухоме майно - 92/100 частини цілісного майнового комплексу з переробки сої.

Дане рішення потім було підтверджено вищими інстанціями, а після нового апеляційного розгляду справи Київським апеляційним господарським судом (за рішенням Вищого Госпсуду України) було прийнято постанову, якою то саме рішення Господарського суду Києва залишено без змін. Також законний власник виграв всі суди і за інші 8/100 власності. Таким чином, 100% скандального заводу належить законним власникам.

Популярні новини зараз

Настя Каменських зізналася в проблемах із зайвою вагою і показала фото: "Багато років соромилася"

У Росії підтвердили, що до кордонів України рухаються їх танки, БМП та "Іскандери"

Блаженніший Святослав втратив маму після тривалої хвороби: інформація про прощання

Вдова Кернеса Гайсинська позбулася двох "дітей" покійного мера

Показати ще

На що розраховують рейдери? Останнім часом цілий ряд різних підприємств, які є пов'язаними особами, почали подавати в різні суди на території України приблизно однакові за змістом позовні заяви і заяви про забезпечення позовів, предметом яких є ситуація навколо цілісного майнового комплексу з переробки сої. Так, ця метушня додає клопоту юристам підприємства, але не в змозі переломити ситуацію кардинально. Коли ж Дмитро Фірташ зрозуміє, що Іван Фурсін просто «розводить» його на гроші і серйозно підставляє перед американцями? Як підставляє і команду президента, активно задіюючи в цьому всьому свавілля партнера президента, депутата від БПП Олександра Грановського. Фірташу, втім, недовго залишилося ховатися від американського правосуддя в Австрії, так може Фурсін і продовжує цю гру до тих пір, поки його старший партнер не постане перед судом у США і йому вже буде не до «витівок» Фурсіна?