А найголовніша їдальня парламенту знаходиться в підвальному приміщенні, поверх нижче кулуарів і двома - зал засідань. Тут немає вікон, тільки білі колони і сині килимові доріжки.

На вході - табличка з попередженням про те, що відеозапис і фотографування всередині буфета строго заборонені. Як відомо, заборона з'явився після того, як уже покійного сина-втікача Януковича журналісти зняли за поїдання великої кількості бутербродів з ікрою.

Здачу купюрами менше 10 грн депутати не беруть, не говорить вже про дрібниці. Весь цей «чай» - пристойний щоденний бонус. Увечері за Окремим столом відбувається розподіл чайових, і так вже багато років - зміна влади на порядки в Раді ніяк не впливає.

Основна частина депутатського корпусу їсть в цьому приміщенні разом з помічниками і журналістами. Всі спроби обмежити доступ преси в Ресторація раді зазнав фіаско. Тому особливо Обережні нардепи, а не бажають ловить на себе погляди простих смертних, харчувались в невеликому приміщенні - тільки для VIP - з окремим входом.

Популярні новини зараз

Київські дорожники з цеглиною і тачкою атакували асфальт і стали живим мемом

Красуня-дружина Юрія Ткача показала реалії їхніх стосунків: "Так і живемо"

Чоловік Дорофєєвої Дантес назвав своє джерело натхнення, це не Надя

Ольга Сумська відшльопала себе на очах у молодих красенів: куди там тій Дженіфер Лопес

Показати ще

Тут - дзеркальні стіни, столи з білими скатертинами, кришталеві келихи і стакани, сервіровані столи і м'які стільці в стилі ампір. Якщо в загальній їдальні - самообслуговування, то тут замовлення у вас прийме офіціант, виписавши в кінці чек. Показово, що їжа тут та сама, що і в великому буфеті. «Фішка» тільки в інтимній обстановці виключно в суспільстві собі подібних. Помічникам і пресі вхід сюди закритий.

Казка про делікатес по смішні гроші в парламентських буфеті Існує в нашому суспільстві НЕ перший рік. Мовляв, навіть їдять вони по копійки! Поспішаємо вас заспокоїти. Пообідати в «їдальні раді» давно коштує дорожче, ніж в середньому ресторані столиці.

Тепер в парламенті суворе табу на розлив алкоголю. Для цього в свій час нардепи навіть ухвалили окремий закон. І вірно. Будь-який депутат-старожил підтвердить вам, що не раз траплялися курйози після надмірного узливання прямо в обідню перерву. Тому НЕ перше скликання в продажу тільки вода, сік і Боржомі в склі. Реалізацію сигарет теж давно заборонили. Хоча не так давно на стійці біля кас з'явилася реклама та продаж популярних нині електронних «замінників». Але вони особливим попитом у нардепів НЕ користуються.

Що ж в меню їдальні? Тут є все, починаючи від простої гречки і Закінчуючи тигровими креветками, червоною рибою в різному вигляді, осетром і м'ясним делікатес. Різноманітність салатів теж широке: від радянської «Шуби» до сучасного «Цезаря», «Салмона» і варіацій з сиром брі.

Як відомо, не раз спалахували скандали із закупівлею держуправління справами малини по вартості лобстерів по бюджетні кошти. З приходом спікера Андрія Парубія керівництво, відповідальне за закупівлі продуктів для буфета раді, поміняли. Але це не врятували від росту цін. Розцінки в їдальні Верховної Ради України з початком VIII сесії значно піднялися. Так що міф про доступність і дешевизну делікатесів в основному буфеті раді остаточно впав.

"Знай.ua" також недавно Опублікував статтю в тому, як українці проводять вихідні.