Міжнародний арбітражний суд в Гаазі розпочав розгляд арбітражної заяви Нафтогазу до РФ з приводу компенсації за активи, втрачені в результаті анексії Кримського півострова у 2014 році.

Про це йдеться у повідомленні на сайті суду.

Нафтогаз, як і інші українські компанії, посилається на регламент UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law, Комісія ООН з права міжнародної торгівлі) та угоду між урядами України і Росії від 27 листопада 1998 про захист інвестицій. Арбітражна заява була зареєстрована судом 17 жовтня 2016 р. Міжнародний арбітраж вже сформував склад арбітрів.

Російська Федерація в листі від 19 січня 2017 р. вказала, що не визнає юрисдикцію Міжнародного арбітражу щодо врегулювання претензій Нафтогазу і не призначила своїх представників на арбітражний процес.

У листі Росії до суду від 3 лютого зазначається, що інвестиційний договір між Росією і Україною "не може служити основою для арбітражного розгляду, щоб врегулювати" позов.

Популярні новини зараз
Порушники можуть їхати? Українських водіїв "звільнили" від штрафів Максимів день 3 лютого: помоліться за благополуччя в будинку та не вздумайте ігнорувати прохання людей Українцям можуть анулювати вже видані повістки: у яких випадках це можливо Гарно нагодував та несплатив податки: БЕБ запідозрили родичів Юлії Тимошенко у сумнівних оборутках
Показати ще

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", ціла низка країн, які входять до складу Євросоюзу, погодилися на транзит газу в Україну. Імпорт вже вдалося налагодити зі Словаччини, Польщі та Угорщини.