Газпром відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу по поставках газу.

Про це НАК "Нафтогаз України" повідомляє у себе в Facebook.

Більше того російська сторона так і не назвала точні строки виплати штрафних коштів за рішенням арбітражу.

"Зустрілися з Газпромом. Поговорили. Російський монополіст відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо поставок газу. Також росіяни не відповідають на питання, коли заплатять $ 2,6 млрд за рішенням суду", - повідомляє прес-служба компанії.

"На загальному тлі репутаційних втрат РФ за останні місяці небажання Газпрому виконувати судове рішення не виглядає чимось надзвичайним, але, на відміну від отруєння в Лондоні, це небажання матиме цілком матеріальні наслідки", - відзначають у Нафтогазі.

До цього про переговори повідомив заступник голови правління російського держмонополіста Олександр Медведєв.

Популярні новини зараз

Наталя Могилевська видала неочікуване зізнання учаснику шоу "Співають всі": "Заміж без сумніву"

Українцям дадуть 13 пенсій, але це для обраних: "Нікому не догодиш"

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Показати ще

За його словами, представники концерну повідомили українську сторону, що будуть оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу.

"Апеляція по цій справі буде подана до кінця березня", - сказав заступник голови.

Варто відзначити, що раніше міністр юстиції України Павло Петренко в одному з недавніх інтерв'ю заявив, що його відомство створило план, за допомогою якого виб'є з російського "Газпрому" $2,6 млрд., за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Також Павло Петренко заявив, що Україна вже стягнула з Газпрому 100 мільйонів гривень до держбюджету.

"Що стосується активів на території інших країн, то у нас є план, який я не буду озвучувати, тому що це має бути сюрпризом для боржника", - зазначив Петренко.

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації в сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром оплатити 2.56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Пізніше стало відомо, що "Газпром" подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу у справі про постачання газу, за розгляду про транзит апеляція буде подана до кінця березня 2018 року.

Крім того раніше стало відомо, що російський газовий концерн "Газпром" подав в апеляційний суд Швеції клопотання про часткове скасування остаточного рішення по арбітражному розгляду з НАК "Нафтогаз України" на постачання палива.

Як вважають в путінській компанії, арбітри перевищили свої повноваження при винесенні рішень, крім того, вони допустили серйозні процесуальні помилки. "Оскільки остаточне рішення арбітрів щодо цього спору засновано на тих же висновків, що і раніше прийняте окреме рішення по арбітражному розгляду, клопотання подано на аналогічних підставах", – повідомляє прес-служба "Газпрому".

"Нафтогаз України" виграв судову тяганину проти "Газпрому".

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що у Клімкіна пояснили, коли Газпром побіжить миритися.