Україна "віджала" все: у Газпрому більше немає грошей

поділитись
Україна "віджала" у Газпрому частинку боргу

Україна стягнула в державний бюджет всі кошти російського газового монополіста "Газпрому", які перебували на території країни, а саме – понад 100 мільйонів гривень.

Про це журналістам розповів міністр юстиції України Павло Петренко, передає "Укрінформ". За його словами, "Міністерство юстиції стягне з Газпрому ще так само 6 млрд доларів за рішенням українського суду щодо штрафу на користь бюджету за ініціативою Антимонопольного комітету".

"Ми вже стягнули частину коштів – все, що було у Газпрому на території України, було описано, заарештовано і стягнуто до державного бюджету. Це понад 100 мільйонів гривень, які вже потрапили в український бюджет", - повідомив Петренко.

Міністерство юстиції також починає звертатися до інших країн, щоб і там заарештувати кошти російського "Газпрому" і конфіскувати в держбюджет України. Петренко зазначив, що "мова йде про 8,5 мільярда гривень".

"Є відповідне доручення прем'єр-міністра і у нас є хороші перспективи і хороші напрацювання по виконанню цих рішень не тільки в Україні, але і в інших країнах, з якими Україна має відповідні договори", - розповів міністр юстиції.

Що стосується рішення Стокгольмського арбітражу, який 28 лютого зобов'язав Газпром доплатити Нафтогазу 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту, Петренко зазначив, що зараз "Нафтогаз України" проводить відповідні заходи щодо запуску процесу стягнення цих коштів.

Як відомо, 28 лютого Стокгольмський арбітражний трибунал виніс рішення на користь НАК "Нафтогаз України" з більшості важливих питань у спорі з ВАТ "Газпром".

Дивіться: "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що у Клімкіна пообіцяли гарненько "помацати" російський Газпром. Міністерство закордонних справ планує вивчити всі закордонні активи російської компанії "Газпром". Таке ж завдання українські представники дали і дипломатичним місіям. Про це в ефірі українського телеканалу заявила заступник Павла Клімкіна Олена Зеркаль.

Автор матеріалу: 
Галина Струс
Теги: 
Газпром, Україна, борг, гроші
За словами Анни Левчук влада має навчитись дослухатись до проблем ринку праці, і вже виходячи з них, формувати державні замовлення на спеціальності у ВНЗ
0
0
15:26 20.07.2018
Демчина зізнався, що особисто написав заяву до НАБУ, аби його діяльність була перевірена на предмет корупції
0
0
13:27 20.07.2018
Одне з джерел також зазначило, що Трамп попросив Путіна не обговорювати публічно ідею референдуму і дати йому час все обдумати
0
0
10:30 20.07.2018
Трамп похвалився депортацією російських дипломатів, і попередив Путіна
0
0
09:55 20.07.2018
Ситуацію прокоментував учасник подій, народний депутат України від депутатської групи “Воля народу”
0
0
09:05 20.07.2018