Щоб остаточно припинити співпрацю з російським "Нафтогазом" і розірвати всі укладені контракти, знадобиться не менше півтора-двох років.

Про це у вівторок, 13 березня, глава компанії "Газпром" Олексій Міллер заявив під час зустрічі з главою російського уряду Дмитром Медведєвим. "Без сумніву, процедура розірвання контрактів не дуже швидка. Мабуть, на це піде плюс-мінус 1,5-2 роки", - заявив він.



Російський бізнесмен додав, що, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, Газпром повинен заплатити НАК Нафтогаз України 2,56 мільярда доларів.

"НАК Нафтогаз України зробив заяву про те, що і за майбутній 2018 рік, і за 2019 рік, до кінця дії контрактів, НАК Нафтогаз України на підставі рішення Стокгольмського арбітражу стягне з нас ще штрафи, і ми будемо змушені заплатити ще кілька мільярдів доларів. Звичайно, в таких умовах для нас ці контракти стають економічно неефективними, недоцільними з економічної точки зору, і Газпром ухвалив рішення про початок процедури розірвання контрактів в судовому порядку через Стокгольмський арбітраж", - заявив Міллер.


Популярні новини зараз
Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

"Ми вже подали апеляцію за контрактом на поставку газу на Україну, до кінця березня буде подано апеляцію за контрактом на транзит та ініційовано процедуру розірвання контрактів в установленому порядку", - додав глава "Газпрому".

Трохи раніше представники "Нафтогазу" заявляли, що контракт на транзит палива діятиме до кінця наступного року, тобто до запланованого закінчення, незалежно від планів російської компанії розірвати його через Стокгольмський арбітраж.



Ця угода передбачає, що рішення Стокгольмського арбітражу "є остаточними і обов'язковими для всіх сторін". Оскаржити їх можна лише процедурно, що не вплине на підсумковий висновок суддів. Якщо російська сторона відмовиться платити, Нафтогаз має право в судовому порядку накласти арешт на активи "Газпрому" за кордоном.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, щопредставники МЗС України звернулися до дипломатичних місій, аби ті вивчили закордонні активи "Газпрому".