Ціна на газ для українського населення вже до кінця березня зросте від 8% до 62% (залежить від того, як уряд змінить формулу розрахунку тарифу на газ і чи взагалі її міняти). Про це повідомляє "Реаліст".

Але, як повідомляється, причиною стане не газова війна з Росією, а вимога МВФ. Однак, перший фактор також вплине.

"Проблем з поставками газу на сьогодні немає. Україна наростила імпорт з Європи і тепер буде намагатися домовитися з "Газпромом" або ж знову доведеться почати судовий розгляд. Але проблема все-таки є", - йдеться в матеріалі.

Відзначається, що в опалювальний сезон споживання газу в Європі росте. І, як відомо, із зростанням попиту збільшується і ціна.

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

"За контрактом з "Газпромом" повинні були купувати газ за ціною 238,5 $/тис. куб. м. Але в результаті Україні довелося купувати газ на спотовому ринку, де ціни досягають 500 $/тис. куб. м, а за даними "Нафтогазу" — 1000 $/тис. куб. м", - повідомляє видання.

Президент Петро Порошенко вже заявив, що у "Газпрому" вимагатимуть відшкодувати різницю.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" суд між "Нафтогазом" і "Газпромом" триває ще з 2014 року – в основному через ціни і видобуток природних ресурсів. Наприкінці минулого року українська компанія повідомила про позитивне рішення арбітражу проти РФ.

Вимоги "Нафтогазу" суд задовольнив 28 лютого (мова йде про позов на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США). Тобто "Газпром" повинен був сплатити НАК $2,56 мільярда. Фінансові зобов'язання представники монополіста підтвердили, а потім різко відмовилися від попередніх слів.

Нагадаємо, російський монополіст "Газпром" подав апеляцію в суд на рішення Стокгольмського арбітражу щодо поставок блакитного палива в Україну. Це підтвердив у коментарі місцевим ЗМІ заступник голови правління компанії Олександр Медведєв.

За його словами, остаточно завершать процес до кінця березня 2018 року, тоді й має розпочатися розгляд справи про транзит.

Зазначимо, у кризовому комітеті при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості підписали документ про припинення заходів для економії блакитного палива, аргументуючи "завершенням кризової ситуації".