Російський монополіст "Газпром" подав апеляцію до суду на ухвалу Стокгольмського арбітражу щодо постачання блакитного палива в Україну.

Це підтвердив в коментарі місцевим ЗМІ заступник голови правління компанії Олександр Медведєв.

За його словами, остаточно завершать процесс до кінця березня 2018 року, тоді і повинен початися розгляд справи про транзит.

Судова тяганина між "Нафтогазом" та "Газпромом" триває ще з 2014 року – в основному, через ціни та видобуток природних ресурсів. Наприкінці минулого року українська компанія повідомила про позитивнее рішення арбітражу протии РФ.

Популярні новини зараз
З'ясовуватимуть після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись Субсидії вам не бачити: що не враховують українці, звертаючись по допомогу Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією
Показати ще

Вимоги "Нафтогазу" суд задовольнив 28 лютого (мова йде про позов на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США). Тобто "Газпром" повинен був сплатити НАК $2,56 мільярди. Фінансові зобов'язання представники монополіста підтвердили, а потім різко відмовилися від попередніх слів.

Фактично, тепер Україна булла зобов'язана купувати російський газ за формулою "бери або плати". Однак 1 березня 2018-го "Газпром" скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. На початку цього місяця "Нафтогаз" отримав від "Газпрому" повідомлення про розірвання контрактів.

Дивіться: "Газпрому не вдасться розірвати контракти до їх завершення", - Нафтогаз

Як повідомляв портал "Знай.ua", у кризовому комітеті при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості підписали документ щодо припинення заходів для економії блакитного палива, аргументуючи "завершенням кризової ситуації". Відомо, що тимчасове обмеження на споживання газу через нестачу ресурсів в 15-20 млн кубів на добу ввели з 2 березня, що передбачав Національний план дій. Всі провідні газові компанії переводилися на мазут, це означало також повну зупинку роботи в дошкільних навчальних закладах, школах і вищих навчальних закладах терміном до 6 березня включно.