Програш "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі для російської сторони був практично "ляпасом" від України. Саме з цієї причини з'явилася доволі гучна заява монополіста РФ щодо розриву попередніх домовленостей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТаку думку нещодавно висловила заступник голови МЗС Олена Зеркаль:
"18 березня в Росії мають відбутися вибори. І програш "Газпрому" українській компанії сприймається як ляпас, тому відразу була дуже емоційна реакція", -пояснила вона.
Мова йде про скасування контракту на постачання та транзит блакитного палива з "Нафтогазом". Втім, загальна процедура триватиме доти, поки не закінчиться дія попередньої угоди:
"Навіть якщо зараз порахувати по часу, скільки буде тривати процедура нового арбітражу, то зрозуміло, що вона займе стільки часу, скільки займе до закінчення контракту, як мінімум", - підкреслила Зеркаль.
Днями головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко запевняв: українська компанія справді може погодитися на черговий судовий розгляд у Стокгольмському арбітражі, якщо справа стосується зниження тарифної ставки. Пізніше "Нафтогазу "надійшло повідомлення від "Газпрому" про намір перегляду умов контрактів на поставку і транзит газу.
В свою чергу, очільник російської фірми Олексій Міллєр підтвердив направлення запиту до України – якраз слідом за судовим рішенням, прийнятим не на користь РФ.
Раніше за угодою ціна для України визначалася за формулою, відповідно до якої вартість газу у певні моменти досягала 485 доларів за тисячу кубів, що змушувало українську владу приймати невигідні, а часом і антидержавні рішення для отримання знижок, як відзначали експерти.
Дивіться: "Газпром" відмовився поставляти газ в Україну, повернувши передоплату "Нафтогазу", - Коболєв
Як повідомляв портал "Знай.ua", у мережі оприлюднили відео, в якому йдеться про велику крадіжку "реформатором", главою НАК Андрієм Коболєвим. Стверджується, що він за 4 роки витягнув у українців із кишень 65 млрд грн на тлі продажу газу. Згідно інформації, вчинив він це за допомогою "реформи газового ринку" та "газової незалежності від Росії". Під цими гаслами Коболєв і Ко підняли ціни на газ до європейського рівня. І таким чином змусили звичайних українців переплатити за газ українського видобутку 65 млрд грн.