Українське Міністерство юстиції розпочало опис майна російської компанії Газпром в Україні.

У дохід загального фонду державного бюджету України планується стягнути 171 931 854 000 гривен, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляється на офіційному сайті уряду.

"Позиція України в ситуації з Газпромом повинна бути жорсткою і послідовною. Газпром повинен виконувати вердикт Стокгольмського арбітражу і також виконувати вимогу антимонопольного органу України і рішення українських судів. Сьогодні у мене була розмова про наші дії у зв'язку з цим з міністром юстиції Павлом Петренко", - зазначив Гройсман.

За його словами, пакет позовів проти Газпрому зумовив також цілий ряд рішень антимонопольних органів Євросоюзу і України про порушення монопольного законодавства. Наприклад, в січні 2016 року Антимонопольний комітет України наклав на Газпром штраф за зловживання монопольним становищем на ринку природного газу в Україні в розмірі майже 86 млрд грн. За рік - з-за пені - сума подвоїлася.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Саме у справі про стягнення мільярдів гривень українські чиновники почали арешт майна російської компанії. У його переліку потрапили: Газпромзбут Україна і Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України, а також цінні папери Інститут ЮЖНИИГИПРОГАЗ і АТ Газтранзит.

Оцінювати майно Газпрому буде Українська експертна група, яка оцінила вартість акцій АТ Газтранзит в 630 747 656,00 грн. Ці акції повинні бути продані на відкритих аукціонах.

"У нинішній ситуації ми повинні об'єднати всі наші зусилля для того, щоб змусити Газпром виконувати всі свої зобов'язання. За невиконання зобов'язань російський монополіст повинен нести жорстку відповідальність", - написав Гройсман.

Нагадаємо, 1 березня завершилася багаторічна суперечка між компаніями в Стокгольмському арбітражі, який зобов'язав Газпром доплатити Нафтогазу 4,63 млрд долл. за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Однак вже 2 березня Газпром заявив про розрив контрактів з Україною на постачання і транзит газу.

Газпром і Україна

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що ціна на газ для українського населення вже до кінця березня зросте від 8% до 62% (залежить від того, як уряд змінить формулу розрахунку тарифу на газ і чи буде взагалі її міняти). Але, як повідомляється, причиною стане не газова війна з Росією, а вимога МВФ. Однак, перший фактор також вплине.