Валерію Гонтареву сьогодні офіційно звільнили з посади голови Національного банку України. Рішення прийняли більшістю голосів на засіданні Верховної Ради.

Заяву про відставку вона подала ще навесні минулого року, але практично одразу пішла у довготривалу відпустку. Подання про звільнення Гонтаревої президент Петро Порошенко вніс на розгляд тільки 18 січня 2018 року.

Головним претендентом на ключову посаду в НБУ глава держави вважає Якова Смолія, котрий зараз керує фінустановою. Аби відзвітувати перед депутатами про свою роботу, Гонтарева сьогодні особисто приїхала до Ради:

"Країна перейшла на гнучкий валютний курс і почала нову монетарну політику інфляційного таргетування. А успішна співпраця з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними кредиторами дозволило наростити резерви до $18,4 млрд", – заявила вона, додавши, що нібито їй вдалося повністю очистити банківську систему від неплатоспроможних установ та провести повну фінансову трансформацію Нацбанку.

Популярні новини зараз

Мама Дана Балана навчила сина, як завоювати серце Тіни Кароль: "Борись до кінця"

Короткі шортики на жінці-арбітрі змусили іранський канал переривати трансляцію понад 100 разів

Королева Єлизавета II, перед похоронами, подарувала принцу Гаррі шматочок дерева: старший брат чекає пояснень

Аллі Пугачовій - 72: Галкін з дітьми вразили сюрпризом, готують лише раз на рік

Показати ще

Слід відзначити, що керівника НБУ Верховна Рада повинна була змінити ще на початку поточного місяця, урядовці не поспішали заслухати її звіт про виконану роботу. Потім на голосування хотіли винести питання щодо її відставки, але цього не відбулося, повідомляє Politeka.

За словами голови комітету ВР з питань фінансової і банківської діяльності Михайла Довбенка, питання Гонтаревої хотіли розглядати разом з іншими кадровими питаннями в окремий день. Він припускав, що цим займуться на пленарному тижні 13-16 березня.

Дивіться: злочинні гроші Януковича легалізовувала тодішня очільниця Нацбанку Валерія Гонтарева

Як повідомляв портал "Знай.ua", Голова українського Нацбанку Валерія Гонтарєва витратила величезну суму на позбавлення від зайвої ваги в закордонній клініці. На лікування в Індійському спеціалізованому шпиталі Гонтарєва витратила 372,5 тис. грн, або ж трохи більше 14 тис доларів чи 11,5 тис євро. Про це свідчать дані електронної декларації чиновниці. Так, згідно внесених змін в е-декларацію від від 6 березня, Гонтарєва пройшла програму лікування в індійському Hospital Kalari Kovilakom. Профіль госпіталю: очищення організму, антистрес, контроль ваги.