Президент Литви Даля Грібаускайте вважає, що тільки від України залежить, коли вона стане членом Європейського Союзу.

Про це він розповіла журналістам перед засіданням саміту Східного партнерства у Брюсселі. "Якщо вони будуть готові. Як тільки вони будуть готові. Але це довгий шлях", - зауважила президент Литви.

За її словами, все буде залежати від Києва, як швидко він багато на себе візьме, а як швидко все реалізує.

"З 12 мільярдів вони взяли тільки дві третини. Також доступна макрофінансова допомога, але вона залежить від умов. Тому, залежить від країн-партнерів ЄС, задіяти чи і чи використовувати підтримку, яку ми пропонуємо, в повному обсязі", - зазначила Грібаускайте.

Вона нагадала, що в сьогоднішній декларації є "22 пропозиції для виконання, це своєрідна дорожня карта на наступні два роки співпраці". Інше все залежить від України, зазначила президент.

Грібаускайте про Україну

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що посол Європейського союзу в РФ Вігаудас Ушацкас розповів про дивну поїздку з президентом РФ Володимиром Путіним в ліфті.

"Ми в ліфті їхали після переговорів. У ліфті (були) тільки президент Єврокомісії Баррозу, президент Путін, я і пара охоронців ... І раптом президент Путін повертається до мене і каже: Чого вона на мене весь час жене?", - розповів Ушацкас.