Перерахування на накопичувальні пенсійні рахунки можуть підірвати існуючу солідарну систему забезпечення пенсіонерів.

Таку думку висловили фахівці Світового банку, якi працюють з Україною.

Нагадаємо, що за існуючим планам уряду України перерахування на накопичувальні пенсійні рахунки повинні були розпочатися з січня 2019 року. Сенс цього нововведення полягає в тому, що у кожного повнолітнього громадянина країни буде свій пенсійний рахунок, на який буде відраховуватися з зарплати частина обов'язкових соціальних внесків. Такий порядок передбачалося ввести для поліпшення фінансового становища майбутніх українських пенсіонерів.

Побоювання з приводу нової пенсійної реформи в Україні: відео

 

Однак представники міжнародних фінансових структур думають інакше: "Пенсійна реформа допомогла підвищити адекватність забезпечення і стабілізувати фіскальні витрати. Додаткові ініціативи у сфері пенсійного забезпечення не повинні підривати ці основні принципи пенсійної системи. Запровадження накопичувальної системи з січня 2019 повинно бути відкладено, оскільки це може негативно вплинути на внески в нинішню систему і створити додаткові фіскальні зобов'язання".

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" стало відомо про рішення Верховного суду України щодо порядку, при якому державні службовці можуть зберегти свої підвищені пенсії. За новим порядком, при нарахуванні пенсій держслужбовцям стануть брати до уваги не тільки загальну кількість років, проведену на держслужбi, але і вік людини, і його пенсійний стаж.

Раніше Верховний суд відхилив позов жінки, яка вимагала визнати протиправною відмову у переведенні її на пенсію держслужбовця замість нарахування їй виплат по інвалідності.