Корупціонери з Мін'юсту серйозно влипли

поділитись
Причиною стало скандальне розслідування журналістів

Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала розслідування у Міністерстві юстиції. Передумовою для відкриття справи стала серія сюжетів програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" про зловживання службовим становищем чиновниками.

Про відкриття справи повідомили у Генпрокуратурі після звернення юристів проекту "Тисни!". До відповіді прикріпили офіційний документ.

"За фактом зловживання службовим становищем службовими особами департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України щодо одержання останніми частини винагороди державних виконавців", - повідомили у САП.

Нагадаємо, журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" з'ясували, що держвиконавців, які отримували мільйонні винагороди, змушували ділитися зі сторонньою особою.

У продовженні розслідування стало відомо, що держвиконавців змушували писати заяви на звільнення за власним бажанням без дати.

Представники Мін'юсту на чолі в міністром Петренко стверджували, що комплексна внутрішня перевірка системи служби зловживань не виявила.

Одразу після виходу сюжету "Наших грошей" про схему розпилу мільйонних винагород в Мін'юсті міністр Павло Петренко зібрав прес-конференцію із заявою про "безпрецедентну" операцію на поліграфі, яка, на його думку, доводила відсутність корупції в керівництві виконавчої служби.

Крім того, журналісти знайшли докази брехні міністра: вони тричі питали в Павла Петренка, чи знайомий він з юристом Андрієм Довбенком, якому приписують значний вплив на Мін’юст. Міністр тричі спростовував факт знайомства, однак програма "Наші гроші" з’ясувала, що Петренко особисто представляв Довбенка у 2015 році майбутнім керівником Департаменту виконавчої служби.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Верховна Рада поставить на голосування питання про позбавлення мандатів двох народних депутатів України - від партії "Самопоміч" Олени Бабак, а також від "Народного фронту" В'ячеслава Костянтинівського.

Автор матеріалу: 
Антон Дорошенко
Теги: 
САП, Мін'юст, корупція, Наші гроші
Вибір редакції, Попкорн
24.02.2018
Українцям підвищать пенсійне забезпечення на 50%
1
0
17:45 24.02.2018
Розслідування на YouTube зібрало шість мільйонів переглядів
0
0
16:07 24.02.2018
Підліток назвав головних убивць у Сирії
0
0
11:37 24.02.2018
Новий закон ускладнює виконання завдання повернути території Донбасу до складу України за допомогою виборів
0
0
10:47 24.02.2018
Майбутня миротворча місія повинна бути розгорнута на всій окупованій частині Донбасу
0
0
08:55 24.02.2018