Чи зможуть США і Росія домовитися щодо України або продовжать конфронтацію? Питання залишається відкритим, вважає політолог Олексій Краснопьоров.

На його думку, США ще кілька місяців тому почали пошуки авторитетного перемовника, здатного організувати комунікацію на вищому рівні між Білим домом і Кремлем і стати гарантом американо-російських домовленостей. "Західні ЗМІ вже тиждень обговорюють політичну сенсацію – за їх версією, ще в 2016 році співробітники передвиборного штабу Дональда Трампа ініціювали контакти з одним із українських політиків, здатним організувати комунікацію на вищому рівні з Володимиром Путіним", — пише Краснопьоров у своєму блозі.

Експерт наголосив на пильній увазі західної преси до розслідування зв'язків Трамп-Путін і участь у цих контактах В. Медведчука.

"Сам Медведчук дав дуже розпливчасту відповідь на запитання, сказавши, що не контактував ні з ким із близьких соратників Трампа. Але, наприклад, Пол Манафорт сьогодні не є близьким соратником президента США, тому відповідь Медведчука можна розшифрувати по-різному", — вважає політолог.

Участь Медведчука в переговорному процесі між Заходом і Росією Краснопьоров вважає позитивним сигналом для України.

Популярні новини зараз

Щасливий Дзідзьо потонув у обіймах статечної білявки: "Моє кохання"

14-річний підліток сів за кермо і позбавив життя п'ятеро людей: загинули на місці

Суддя "Майстер шеф" Ектор Хіменес-Браво похвалився шикарним маєтком під Києвом

Нещастя наздогнало дружину Віктора Павлика на останніх місяцях вагітності: "Ще гірше"

Показати ще

"Опозиційний політик постійно критикує нинішній стан речей, стверджуючи, що Україна перебуває під зовнішнім управлінням Заходу, коли політичною сферою керує посольство США, а економікою – МВФ. Відповідно, якщо розвивати позицію Медведчука, то перший крок на шляху одужання – це відмова від моделі зовнішнього управління і повернення управлінських повноважень політичній еліті України", — пояснив політолог.

Він прогнозує, що Медведчук погодиться брати участь у комунікації між США і РФ "тільки за умови, що Україна стане повноцінним актором в міжнародній політиці".

"Актор — це повноцінний учасник міжнародних відносин, який самостійно приймає всі важливі рішення, вміє захищати свої інтереси і володіє ресурсами, щоб відстоювати їх. А такий сценарій дає надію на припинення війни на Донбасі і повернення нашої країни до нормального життя", — підсумував Олексій Краснопьоров.

Як стало відомо американському виданню The Washington Post, адміністрація президента США Дональда Трампа планує переговори про мирне врегулювання кризи в Україні.