Щоб уникнути ізоляції, курс на яку взяла влада, Україні необхідно повернутися до політики багатовекторності, успешно реалізованої в 1990-х – початку 2000-х. В цьому упевнений політолог Олексій Краснопьоров, пише «Кореспондент».

На думку експерта, за останні чотири роки Україна не тільки «втратила унікальне вміння прагматично дружити з усіма», але і «зіпсувала відносини практично з усіма сусідами».

«Жадібність, недалекоглядність і непрофесіоналізм українських політиків призвели до того, що держава Україна зіпсувала відносини практично з усіма сусідами. Угорщину і Румунію українські політики допекли законом про мову, з Польщею «партія війни» посварилася через Бандеру», — пише Краснопьоров.

Політолог переконаний: представники української влади «ведуть з РФ практично всі види війн – від інформаційної та торговельної до гібридної».

«Створюється враження, що нинішня політична еліта свідомо взяла курс на ізоляцію України, коли країна буде прямо залежати тільки від США і міжнародних лихварських структур на кшталт МВФ», — робить висновок Олексій Краснопьоров.

Популярні новини зараз

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "Збільшити груди і приховати живіт"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Показати ще

Але навіть у такій ситуації, впевнений політолог, наша країна може використовувати власний успішний досвід роботи в міжнародній «великій грі».

«Мова про політику «багатовекторності» кінця 1990-х – початку 2000-х, коли президент Кучма і глава АП Медведчук демонстрували вміння домовлятися з основними геополітичними гравцями і жити в мирі і злагоді з усіма», — нагадав Краснопьоров.

Саме в ті часи, на думку експерта, «Україна досягла максимально можливого рівноправного співробітництва з Європою, Азією, Латинською Америкою, РФ, країнами СНД».

«Співпраця з РФ зовсім не завадила Кучмі ініціювати створення в 1997 році організації ГУАМ, яка спробувала стати альтернативою російському домінуванню. Наприклад, в 2003 році були розставлені всі крапки над «і» навколо острова Тузла, завдяки чому кордону України вдалося зберегти, а всьому світу показати, що українські державні діячі вміють ефективно захищати інтереси своєї країни», - підкреслив Краснопьоров.

Серйозну кризу в російсько-українських відносинах, нагадав політолог, вдалося вирішити завдяки участі екс-глави АП Віктора Медведчука.

«Медведчук дозволив конфліктну ситуацію за допомогою політичних переговорів, переконавши лідерів РФ, що саме Україна права в даній ситуації. А у вирішальний момент глава АП продемонстрував рішучість захищати територію України, наказавши привести українські війська в бойову готовність», - повідомив експерт.

Сьогодні Медведчук, звернув увагу Краснопьоров, є ключовим комунікатором між Києвом і Москвою - єдиним, кому довіряють перші особи України та РФ, незважаючи на вкрай складні відносини між країнами.

«У мене є певні відносини з паном Путіним, і я намагаюся використовувати їх в інтересах України», - так пояснює свою позицію Медведчук в свіжому інтерв'ю для Deutche Welle. Так, свого часу «партія війни» змогла з вигодою для себе використовувати ідею відгородитися від РФ «великою українською стіною» імені Яценюка. Але час йде, пріоритети змінюються. Українці все менше потребують гучних пафосних заяв, і все більше - в світі і надії», - резюмував політолог.