Колишній глава Ради міністрів Криму і екс-глава МВС України Анатолій Могильов вважає, що дії влади і силовиків під час розгону Майдану були неадекватними, і винні в цьому особи, які приймали злочинні рішення.

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".

Він вважає, що в 2013-2014 роках, під час подій на Майдані, в команді Януковича були люди, які не розуміли, що робити в ситуації, яка склалася.

"Можливо, я на себе багато візьму, але я скажу так. Молода команда, яка прийшла до влади - Арбузов, Янукович-молодший та інші - вони перевернули цінності, на які влада взагалі повинна працювати. Прийшли люди, які не розуміли, що потрібно робити в таких ситуаціях. З ініціативи цієї молодої команди мене і прибрали з посади міністра. Якби я залишався главою МВС, то не допустив би таких кривавих подій на Майдані. Це була абсолютно неадекватна реакція керівників силових структур. Я спілкувався зі своїми колишніми колегами, говорив про недопустимість протиправних дій. Накази, які йшли зверху вниз,судячи з усього, були абсолютно неадекватні до тих подій, що розвивалися", - розповів Могильов.

Він зазначив, що рішення суду щодо розгону Майдану можна було виконати по-різному.

"Тоді завдання виконали з дурістю, я б сказав. Абсолютно з дурістю тих осіб, хто давав команди на самому верху. Зараз притягують співробітників "Беркута" до відповідальності. "Беркут" за великим рахунком - це інструмент влади. Так ось у цьому всьому винні ті особи, які приймали рішення про неадекватні дії влади на той момент", - додав екс-глава МВС.

Нагадаємо, в грудні минулого року в суді у справі Януковича озвучили ім'я того, хто дав наказ розстрілювати Майдан. У день розстрілу майданівців з будівлі Кабміну вийшла група людей в чорній формі і рушила на Європейську площу.

Раніше начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк озвучив остаточне число загиблих і поранених. За його словами, 19-22 лютого 2014 року на Майдані загинули 78 активістів і 13 правоохоронців, постраждали загалом понад 2 тисячі осіб.