Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер прибув на Донбас.

Як пише в Twitter журналістка Мирослава Гонгадзе, представники "Голосу Америки" також присутні з ним, щоб пролити світло на гуманітарну кризу та наслідки війни на сході країни, які викликала російська агресія.

"Спеціальний представник США тільки що прибув на Донбас", - написала Гонгадзе.

Волкер збирається ознайомитися з ситуацією на сході України. Днями Мирослава Гонгадзе відповіла на основні питання, що виникають напередодні його візиту в Україну.

Популярні новини зараз

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

Помер "батько російського року" Олександр Градський - під його пісні розпався СРСР

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Показати ще

Очікування у Києві від візиту Курта Волкера?

Курт Волкер на сьогодні став мостом між Києвом, Вашингтоном,Європою та Москвою. Як спеціальний представник він не є співробітником Державного Департаменту але має близькі робочі стосунки з теперішнім Державним Секретарем США Майком Помпео. Їх пов'язує спільна робота, зокрема, у Конгресі.

Також Курт Волкер користується довірою в адміністрації. Водночас, його незалежний статус дає йому можливість більш відверто говорити і висловлювати позиції.

Різні політичні групи та сили в Україні мають дещо відмінні очікування від його роботи. Якщо представники влади хотіли б його підтримки заявленого курсу політики, то поміркована опозиція та молоді реформатори, хотіли б більшого тиску на владу у проведенні обіцяних реформ.

Як роз'яснив Державний департамент, посол Волкер продовжує бути спецпредставником США з питань переговорів до України. Сфера його повноважень залишається незмінною. Політику США спрямовано на повне відновлення територіальної цілісності України.

Які головні завдання він ставить перед собою на цей раз?

До цього часу Курт Волкер був сфокусований на намаганні знайти шлях реалізувати ідею міжнародної місії на Донбасі та на спробі примусити Росію вивести свої війська з Донбасу. Як стало відомо, він відвідає постраждалі регіони Донбасу і разом з послом США в Україні та представником Агентства США з міжнародного розвитку оголосить про надання додаткової допомоги США.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує надати Україні 125 мільйонів доларів для Донбасу та навколишніх територій, які відчули на собі вплив російської агресії", повідомила прес-служба організації в Facebook.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Волкер назвав єдиний шанс для України.