Спецпредставник Держдепартаменту США ще до прес-конференції Порошенко зрозумів, хто є представником №1 між Києвом і Москвою. Так блогер Євген Василевський прокоментував слова Петра Порошенка, який назвав українського політика Віктора Медведчука «найбільш ефективним парламентарем».

«Незважаючи на передбачувані заяви з усіх питань, Порошенко все ж вдалося створити сенсацію на прес-конференції. Український президент вперше публічно визнав заслуги Віктора Медведчука (спецпредставник України з питань гуманітарного характеру в Мінській контактній групі), назвавши його «найбільш ефективним парламентером» з вищим керівництвом РФ», - пише Василевський.

Євген Василевський пропонує оцінювати слова президента про Медведчука «у більш широкому сенсі». «Порошенко вперше публічно визнав, що крім формату Волкер-Сурков, завдяки Медведчуку на постійній основі діє канал більш високого рівня, що забезпечує комунікацію на рівні перших осіб України та РФ», - так блогер розшифрував слова президента.

Василевський звертає увагу, наскільки змінилося ставлення американського спецпредставника Курта Волкера до керівництва України.

«Раніше американський посол з особливих доручень не вважав за потрібне інформувати керівництво України про суть переговорів з Сурковим. Але потім Волкер усвідомив, що завдяки Медведчуку український президент не просто в курсі порядку переговорів, а має можливість оперативно зв'язатися з Володимиром Путіним, який ставить завдання Суркову перед кожним раундом», - пояснив Василевський.

Василевський звертає увагу, що напередодні четвертого раунду переговорів з Сурковим в січні 2018 року американський чиновник спеціально підкреслив, що намагається інформувати перші особи України про хід переговорів.

«Тому напередодні четвертого раунду переговорів в Дубаї (ОАЕ) Волкер змінив манеру поведінки – прилетів в столицю України і скрізь публічно підкреслював, що американці в обов'язковому порядку ставлять офіційний Київ щодо суті переговорів між США і РФ», -

На думку Василевського, це свідчить про те, що Волкер ще до прес-конференції Порошенко усвідомив, хто є представником №1 між Києвом і Москвою.

«До речі, спецпредставник Держдепартаменту США на переговорах по Україні Курт Волкер зрозумів «хто є хто» навіть раніше, ніж Порошенко прямо сказав, хто є «найбільш ефективним парламентером», - до такого висновку прийшов блогер Євген Василевський.